english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Dni teologiczne MLB

  Dni teologiczne MLB

  12.03.2018 W dniach 26-28 lutego odbyły się coroczne „Dni teologiczne” Martin-Luther-Bund. czytaj całość »
 • Nowy zwierzchnik luteran w Finlandii

  Nowy zwierzchnik luteran w Finlandii

  04.03.2018

  Biskup diecezji Espoo bp Tapio Luoma został wybrany nowym arcybiskupem Turku i zwierzchnikiem Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Finlandii podczas Synodu Kościoła, który odbył się 1 marca. Bp Luoma zastąpi abp. Kari Mäkinena, który przechodzi w stan spoczynku. czytaj całość »

 • Nowy Sekretarz Generalny GEKE

  Nowy Sekretarz Generalny GEKE

  23.02.2018 23 lutego, w drugim dniu obrad Rady Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie (GEKE) odbyły się wybory Sekretarza Generalnego GEKE. Został nim ks. dr Mario Fischer z  Kościoła Ewangelickiego Hesji i Nassau. czytaj całość »
 • Nie żyje Billy Graham

  Nie żyje Billy Graham

  22.02.2018 W wieku 99 lat zmarł Billy Graham, słynny amerykański duchowny, ewangelista i kaznodzieja, organizator największych spotkań ewangelizacyjnych na świecie. czytaj całość »
 • Upamiętnienie bp. Juliusza Burschego w Berlinie

  Upamiętnienie bp. Juliusza Burschego w Berlinie

  20.02.2018 W 76. rocznicę śmierci bp. Juliusza Burschego odbyła się modlitwa na cmentarzu miejskim Reinickendorf w Berlinie. czytaj całość »
 • Adwent w Anglii

  Adwent w Anglii

  13.12.2017 Każdy kraj ma inne zwyczaje adwentowe. O przeżywaniu tego czasu roku kościelnego w Anglii pisze ks. Paulina Hławiczka. czytaj całość »
 • Adwent w Lipsku

  Adwent w Lipsku

  08.12.2017 W ramach stypendium GAW od września 2017 r. studiuje na Uniwersytecie Lipskim Filip Lipiński, student V roku teologii ewangelickiej w ChAT. Poniżej prezentujemy jego opowieść o przeżywaniu Adwentu w tym mieście. czytaj całość »
 • Adwent w Atenach

  Adwent w Atenach

  06.12.2017 O Adwencie w Atenach pisze Sebastian Madejski, student V roku teologii ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, odbywający praktykę w Atenach w ramach stypendium z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. czytaj całość »