english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Wizyta ks. Anette Kurschus w Polsce

  Wizyta ks. Anette Kurschus w Polsce

  03.04.2017

  W dniach 31 marca do 1 kwietnia odbyło się w Warszawie spotkanie Komisji Kontaktów Polskiej Rady Ekumenicznej i Kościoła Ewangelickiego w Niemczech.  czytaj całość »

 • Europejskie Zgromadzenie Synodałów GEKE

  Europejskie Zgromadzenie Synodałów GEKE

  28.03.2017

  W dniach 10-12.03.2017 r. w stolicy Szwajcarii odbyło się trzecie spotkanie członków synodów europejskich kościołów ewangelickich pod hasłem "Być protestantem w domu wielu religii".  czytaj całość »

 • Kto wygłosi kazanie?

  Kto wygłosi kazanie?

  18.03.2017 Nie wszyscy mogą uczestniczyć w 12. Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Federacji Luterańskiej w Namibii, ale każdy może mieć wpływ na to, kto wygłosi kazanie podczas nabożeństwa kończącego spotkanie luteran z całego świata w jubileuszowy Rok Reformacji. Jak? Wystarczy wziąć udział w głosowaniu na najlepszego kaznodzieję! W jury zasiada polski teolog ewangelicki, dr Jerzy Sojka. czytaj całość »
 • Reformacja: powrót do różnorodnej normalności

  Reformacja: powrót do różnorodnej normalności

  16.03.2017

  Na portalu luter2017.pl pojawiła się ciekawa rozmowa z ks. prof. Diarmaidem MacCullochem z Uniwersytetu w Oksfordzie. czytaj całość »

 • Polskie nabożeństwo w Holandii

  Polskie nabożeństwo w Holandii

  05.02.2017 Po raz pierwszy, w ramach Polskiego Duszpasterstwa Ewangelickiego w Holandii, odbyło się wspólne, polsko-holenderskie nabożeństwo.  czytaj całość »
 • Spotkanie ŚFL w Szwecji

  Spotkanie ŚFL w Szwecji

  03.02.2017

  W ramach przygotowań do 12. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej w Namibii odbyło się w dniach 31 stycznia – 3 lutego 2017 r. w Höör (Szwecja) spotkanie delegatów i doradców z Kościołów członkowskich trzech europejskich regionów ŚFL. czytaj całość »

 • Ewangelicy u papieża Franciszka

  Ewangelicy u papieża Franciszka

  06.02.2017

  Delegacja Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) spotkała się dziś (6.02) z papieżem Franciszkiem. Ewangelikom towarzyszył kard. Reinhard Marx, przewodniczący rzymskokatolickiej Konferencji Biskupów Niemieckich, który wraz z bp. Heinrichem Bedfordem-Strohmem, przewodniczącym Rady EKD, zaprosił Biskupa Rzymu do odbycia pielgrzymki do Niemiec w Roku Reformacyjnym 2017. czytaj całość »

 • Nowy biskup luteran w Ziemi Świętej

  Nowy biskup luteran w Ziemi Świętej

  17.01.2017

  Synod Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Jordanii i Ziemi Świętej (ELCJHL) wybrał ks. Ibrahima Azara, proboszcza Parafii Odkupiciela w Jerozolimie, na nowego biskupa Kościoła. Ks. Azar zastąpi dotychczasowego zwierzchnika Kościoła ks. bp. Muniba Younana, który pełni urząd prezydenta Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »