english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z zagranicy

 • Ubodzy i ewangelia

  Ubodzy i ewangelia

  08.11.2018 Zwiastowanie Dobrej Nowiny ubogim – to temat zakończonego w Chile trzeciego spotkania w ramach międzynarodowego dialogu luterańsko-zielonoświątkowego. czytaj całość »
 • Zmiana w Kościele w Görlitz

  Zmiana w Kościele w Görlitz

  22.10.2018 W Görlitz odbyła się uroczystość przekazania obowiązków zwierzchnika Kościoła Ewangelickiego okręgu Görlitz ks. Teresie Rinecker, generalnej superintendent. czytaj całość »
 • Pokojowa Nagroda Nobla dla dr. Mukwege

  Pokojowa Nagroda Nobla dla dr. Mukwege

  05.10.2018

  Światowa Federacja Luterańska (ŚFL) pogratulowała lekarzowi dr Denisowi Mukwege, który wraz z działaczką praw człowieka Nadią Murad otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla 2018.  czytaj całość »

 • Chrześcijanie wobec zmian klimatu

  Chrześcijanie wobec zmian klimatu

  16.10.2018

  W dniach 6 do 10 października odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Sieci Współpracy Ekologicznej Chrześcijan (European Christian Environmental Network - ECEN), którego współorganizatorem była Polska Rada Ekumeniczna.  czytaj całość »

 • Spotkanie partnerskie w Szwecji

  Spotkanie partnerskie w Szwecji

  24.09.2018 Polska delegacja odwiedziła Szwecję w dniach od 19 do 23 września 2018 r. w ramach partnerstwa z Diecezją Uppsala.  czytaj całość »
 • 8. Walne Zgromadzenie GEKE

  8. Walne Zgromadzenie GEKE

  18.09.2018

  „Wyzwoleni – połączeni – zaangażowani” to hasło przewodnie 8. Walnego Zgromadzenia Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie (GEKE), które odbyło się w dniach 13-18 września 2018 r. w Bazylei (Szwajcaria). W spotkaniu wzięli udział reprezentanci Kościołów z ponad 30 krajów europejskich. Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP reprezentowali bp Jerzy Samiec, ks. Marcin Brzóska i dr Iwona Baraniec.  czytaj całość »

 • Bawarska Luterańska Konferencja Liturgiczna

  Bawarska Luterańska Konferencja Liturgiczna

  25.07.2018

  Modlitwa za zmarłych?! Tak brzmiał temat tegorocznej Bawarskiej Luterańskiej Konferencji Liturgicznej. Miała ona miejsce w Heilsbronn, w Centrum Pedagogiki Religii, w dniach 6-8 lipca br. czytaj całość »

 • W Bahrajnie o UNESCO

  W Bahrajnie o UNESCO

  22.07.2018

  Jesteśmy rozsiani po całym świecie, ale problemy związane z opieką nad zabytkami wszędzie mamy podobne – mówi Kuba Pytel, który na przełomie czerwca i lipca w Manamie reprezentował Kościół Pokoju podczas Forum Zarządców Miejsc Światowego Dziedzictwa. czytaj całość »