english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zakończyła się wiosenna sesja Synodu

Ostatni dzień obrad Synodu Kościoła

03.04.2016

Zakończyła się 9. sesja XIII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.


Zakończyła się wiosenna sesja Synodu

W kościele św. Trójcy w Warszawie, podczas nabożeństwa, odbyło się ślubowanie wiceprezesa Adama Pastuchy i nowych radców Konsystorza: ks. Janusza Staszczaka, ks. Piotra Wowrego, ks. Edwina Pecha, Bożeny Polak, Jana Machalicy i Korneliusza Glajcara.

Kazanie wygłosił bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Przypomniał, że „zmartwychwstanie dokonuje rewolucji w życiu wierzącego człowieka, rewolucji, która powoduje zmianę perspektywy”. Zadał również pytanie co oznacza taka zmiana perspektywy dla ucznia Jezusa Chrystusa dzisiaj? Jaki wpływ ma zmawrtywchwstanie na życie codzienne?

Zmartwychwstanie przynosi pokój, daje rodzaj ubezpieczenia na przyszłość i świadomość, że śmierć nie oznacza końca. Pozwala też „weselić się ze zbawienia, choć tu na ziemi bywamy zasmuceni”. Życie toczy się swoim torem, różnica związana ze zmartwychwstaniem polega na tym, że nasze zbawienie nie zależy od osiągnięcia sukcesu czy jego braku. Mimo że bywamy zasmuceni to wraz z upływem czasu wszystko co wydawało się sukcesem lub porażką nabiera nowego sensu, okazuje się, że każde doświadczenie w życiu jest niezbędne. „W zmartwychwstaniu zyskujemy siłę do radosnego zmierzenia się z codziennością” – podkreślił bp Samiec.

W ostatnim dniu obrad Synod Kościoła dyskutował nad zmianami w prawie kościelnym (szczegółowe dane na ten temat ukażą się wkrótce na stronie bik.luteranie.pl).

zdj. Aldona Karska

Więcej zdjęć z Synodu Kościoła na stronie Zwiastuna Ewangelickiego