english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zapowiedzi wydarzeń

 • Najważniejsza jest modlitwa

  Najważniejsza jest modlitwa

  06.05.2018

  25 kwietnia w archikatedrze lubelskiej odbyło się nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Kazanie wygłosił bp Marek M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i wiceprezes Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE). Po raz pierwszy w dziejach archikatedry kazanie wygłosił mariawicki biskup. Po liturgii odbyło się w Trybunale Koronnym spotkanie z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem. czytaj całość »

 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  10.05.2018

  Dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »

 • Goście z Uppsali w Warszawie

  Goście z Uppsali w Warszawie

  02.05.2018 W dniach od 3 do 6 maja br. gościć będzie w Warszawie Kapituła Katedry w Uppsali z arcybiskup Uppsali Antje Jackelén na czele. czytaj całość »
 • Koncert jubileuszowy w Płocku

  Koncert jubileuszowy w Płocku

  20.04.2018 20 kwietnia, o godz. 19:00 odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku koncert związany z jubileuszem 80-tych urodzin Hanny Witt-Paszty, wieloletniej Kurator Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Płocku, członkini Synodu Diecezjalnego i byłej członkini Synodu Kościoła. czytaj całość »
 • IV Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego

  IV Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego

  31.05.2018 31 maja 2018 odbędzie się czwarty już Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego w Tychach. Tym razem uczestnicy będą biec dla Leny z Lędzin. czytaj całość »
 • Obóz we Włoszech. Ostatnie miejsca

  Obóz we Włoszech. Ostatnie miejsca

  06.06.2018
  Ostatnie miejsca na obozie młodzieżowym we Włoszech!!!
  czytaj całość »
 • Zaproszenie na Forum Kobiet

  Zaproszenie na Forum Kobiet

  21.09.2018 W dniach 21-23 września 2018 r. odbędzie się XXVII Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich. czytaj całość »
 • Luteranin do czytania w Czasie Pasyjnym

  Luteranin do czytania w Czasie Pasyjnym

  19.03.2018 W najnowszym numerze pisma opublikowany został kolejny tekst o konfirmacji autorstwa ks. radcy Waldemara Szajthauera, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle. To druga część cyklu poświęconego temu tematowi. czytaj całość »