english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zapowiedzi wydarzeń

 • Inauguracja akcji w Cieszynie

  Inauguracja akcji w Cieszynie

  08.12.2013 Parafia Ewangelicko – Augsburska w Cieszynie oraz Diakonia Cieszyńska zapraszają na inaugurację ekumenicznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013 – Świeca Wigilijna. czytaj całość »
 • Do kościoła przez media

  Do kościoła przez media

  09.12.2013 Polskie Towarzystwo Ewangelickie, Oddział w Koszalinie, zaprasza 9 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 na spotkanie w Centrum Luterańskim, ul. Połczyńska 1. Temat: „Do kos?cioła przez media”. czytaj całość »
 • Droga ku tolerancji

  Droga ku tolerancji

  11.12.2013 Czym jest tolerancja? Jakie są jej granice? Na czym polega tolerancja religijna? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w środę, 11 grudnia, o godz. 19:00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu przy ul. Włodkowica 7. Dyskusję poprowadzi dr hab. Piotr Oszczanowski, historyk sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, a jego gośćmi będą trzej wrocławscy biskupi i przewodniczący gminy żydowskiej. czytaj całość »
 • CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

  CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

  15.12.2013 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie serdecznie zaprasza na finałowy koncert tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia o godz. 15.00 w kościele Jezusowym. czytaj całość »
 • Zaproszenie na konferencję

  Zaproszenie na konferencję

  27.11.2013 Kancelaria Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej zapraszają na konferencję poświęconą dokumentowi „Od konfliktu do komunii”.
  Konferencja odbędzie się w dniu 27 listopada br. (środa) od godz. 13.00 do 16.00 w Centrum Luterańskim w Warszawie – sala synodalna. czytaj całość »
 • Droga ku tolerancji - prosta czy wyboista?

  27.11.2013 Czym jest tolerancja? Jakie są jej granice? Na czym polega tolerancja religijna? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w środę, 27 listopada, o godz. 19:00 w kościele ewangelickim Opatrzności Bożej we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego 29. Dyskusję poprowadzi dominikanin, a jego gośćmi będą... kobiety – przedstawicielki różnych wyznań i profesji. czytaj całość »
 • Bobrek Fashion Street

  Bobrek Fashion Street

  28.11.2013 Pokaz mody – 28 listopada w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu - będzie finałem projektu Bobrek Fashion Street realizowanego przez streetworkerki Centrum Misji i Ewangelizacji. Pięć młodych dziewczyn pragnie zaprezentować efekty swojej trzymiesięcznej pracy nad ubraniami, które z pozoru nie miały w sobie nic wyjątkowego... czytaj całość »
 • Przeżywanie Boga współcześnie

  Przeżywanie Boga współcześnie

  25.11.2013 Wśród powszechnej laicyzacji bardzo wyraziste stają się postawy autentycznego przeżywania wiary – stwierdza dr hab. Adam Regiewicz, kierownik Pracowni Komparatystyki Kulturowej (Częstochowa). I wspólnie ze współpracownikami zaprasza 25 listopada do udziału w debacie publicznej Doświadczenie religijne w rzeczywistości zsekularyzowanej. czytaj całość »