english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zapowiedzi wydarzeń

 • Droga ku tolerancji

  Droga ku tolerancji

  11.12.2013 Czym jest tolerancja? Jakie są jej granice? Na czym polega tolerancja religijna? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w środę, 11 grudnia, o godz. 19:00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu przy ul. Włodkowica 7. Dyskusję poprowadzi dr hab. Piotr Oszczanowski, historyk sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, a jego gośćmi będą trzej wrocławscy biskupi i przewodniczący gminy żydowskiej. czytaj całość »
 • CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

  CZAS RADOŚCI - nowa płyta CD i koncert kolęd

  15.12.2013 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie serdecznie zaprasza na finałowy koncert tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia o godz. 15.00 w kościele Jezusowym. czytaj całość »
 • Zaproszenie na konferencję

  Zaproszenie na konferencję

  27.11.2013 Kancelaria Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej zapraszają na konferencję poświęconą dokumentowi „Od konfliktu do komunii”.
  Konferencja odbędzie się w dniu 27 listopada br. (środa) od godz. 13.00 do 16.00 w Centrum Luterańskim w Warszawie – sala synodalna. czytaj całość »
 • Droga ku tolerancji - prosta czy wyboista?

  27.11.2013 Czym jest tolerancja? Jakie są jej granice? Na czym polega tolerancja religijna? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w środę, 27 listopada, o godz. 19:00 w kościele ewangelickim Opatrzności Bożej we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego 29. Dyskusję poprowadzi dominikanin, a jego gośćmi będą... kobiety – przedstawicielki różnych wyznań i profesji. czytaj całość »
 • Bobrek Fashion Street

  Bobrek Fashion Street

  28.11.2013 Pokaz mody – 28 listopada w Centrum Handlowym Agora w Bytomiu - będzie finałem projektu Bobrek Fashion Street realizowanego przez streetworkerki Centrum Misji i Ewangelizacji. Pięć młodych dziewczyn pragnie zaprezentować efekty swojej trzymiesięcznej pracy nad ubraniami, które z pozoru nie miały w sobie nic wyjątkowego... czytaj całość »
 • Przeżywanie Boga współcześnie

  Przeżywanie Boga współcześnie

  25.11.2013 Wśród powszechnej laicyzacji bardzo wyraziste stają się postawy autentycznego przeżywania wiary – stwierdza dr hab. Adam Regiewicz, kierownik Pracowni Komparatystyki Kulturowej (Częstochowa). I wspólnie ze współpracownikami zaprasza 25 listopada do udziału w debacie publicznej Doświadczenie religijne w rzeczywistości zsekularyzowanej. czytaj całość »
 • Zaolzie na ratunek organom

  Zaolzie na ratunek organom

  24.11.2013 W niedzielę, 24 listopada 2013 r. o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”. Tym razem w akcję wspierają wspaniali muzycy z Zaolzia, łącznie ponad stu wykonawców. czytaj całość »
 • Trzeci Dzień Duszpasterstwa

  Trzeci Dzień Duszpasterstwa

  20.11.2013 Do 16 listopada przyjmowane są zgłoszenia osób, które chcą wziąć udział w konferencji o duszpasterstwie organizowanej w ramach III Dnia Duszpasterstwa w Polsce - 20 listopada. Zgłoszenia należy przesłać je na adres: prezes@tpipp.pl. czytaj całość »