english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zaproszenie do Szczyrku

Przed siatkarskimi nabożeństwami

26.08.2014

Parafia ewangelicka w Szczyrku zaprasza na nabożeństwa ekumeniczne, które organizuje z okazji mistrzostw świata w siatkówce.


Zaproszenie do Szczyrku

Obecnie trwają ostatnie przygotowania do nabożeństw "z niespodzianką". Tym razem ks. Jan Byrt zbiera piłki do siatkówki, aby je rozdać dzieciom w niedziele 31 sierpnia oraz 7,14 i 21 września w czasie trwania w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. Początek nabożeństw - 11.00.

 

Ostatnio do Szczyrku dotarły piłki przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Piłki przesłali też prezydenci miast, w których będą się odbywały mecze (Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódz, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław). Darowali je też m.in. prof. Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Jarosław Wałęsa, Jarosław Kalinowski, Kamil Durczok, posłowie i senatorowie oraz samorządowcy. Swój udział mają też sportowcy - Adam Małysz, Piotr Żyła i mistrz Polski w kombinacji norweskiej Paweł Słowiok. 

 

Ks. Jan Byrt chce pokazać, że można inaczej spędzać czas niż przed ekranem komputera czy telewizora. Mówi: "Ewangelia nawiązuje w kilku miejscach do sportu i kształci postawę stosowania w praktyce zasady fair play oraz prowadzenia pozbawionego oszustwa współzawodnictwa . Chcemy, aby dzieci tworzyły drużyny, bo wspólna gra to najlepszy sposób na poznanie rówieśników i zbudowanie dobrych relacji. Ewangelia pomaga w akceptacji innych ludzi nieżaleznie od wieku, rasy i narodowości. Uczy szacunku dla przegrywających, udzielania pomocy. Wiemy, że jeśli dziecko wprowadzi zasady Ewangelii w młodości, to stosować je będzie w życiu dorosłym".