english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zaproszenie na świąteczne nabożeństwa

Wielki Piątek i Wielkanoc w społeczności Kościoła

23.03.2016

Na portalu luteranie.pl, opublikowano pory nabożeństw wielkopiątkowych i świątecznych odbywających się w kościołach i kaplicach ewangelickich w Polsce.


Zaproszenie na świąteczne nabożeństwa

Kościół ewangelicki zaprasza wszystkich do modlitwy i współuczestniczenia w ponad dwustu nabożeństwach wielkopiątkowych odprawianych w całym kraju.

Ewangelickie nabożeństwo Wielkiego Piątku zajmuje miejsce szczególne w życiu Kościoła. Wierni w tym dniu kontemplują i wyciszają się, by stawać się właściwie przygotowanymi do Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to związane z ewangelicką duchowością, która koncentruje się na wewnętrznym doświadczaniu i przeżywaniu Chrystusa w Słowie Bożym i sakramencie. Ukrzyżowanie Chrystusa to zwrot i punkt kulminacyjny historii ludzkości. Bóg umiera aby żyć mógł człowiek...

W kościołach w całym kraju dominuje odcień czerni, krzyż przesłonięty jest kirem na znak żałoby, a dzwony kościelne milczą.

Do tradycji ewangelickiej należy gremialne i rodzinne - w powadze, ciszy i skupieniu - przystępowanie w tym dniu do Komunii Świętej.

To jedyny dzień w roku gdy w wielu kościołach odprawiane są zarówno nabożeństwa ranne jak i wieczorne. 

Zapraszamy. Godziny rozpoczęcia nabożeństw można sprawdzić tutaj:

nabożeństwa ewangelickie

foto: Andrzej Weigle