english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zbieramy na Bratnią Pomoc

Ruszyła zbiórka ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa

30.03.2016

Po Wielkanocy w Kościele ewangelickim w Polsce rozpoczęła się zbiórka darów na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Poniżej przedstawiamy odezwę Zarządu BPiGA oraz zaproszenie na zjazd Bratniej Pomocy do Sycowa.


Zbieramy na Bratnią Pomoc

„Liczyliście na wiele, lecz oto jest mało, a gdy to przynieśliście do domu, zdmuchnąłem to. Dlaczego?- mówi Pan Zastępów. Z powodu mojego domu, który leży w gruzach, podczas gdy każdy z was gorliwie krząta się koło własnego domu” (Ag 1,9).

 

Prorok Aggeusz przekazuje Izraelowi ważne Słowo Boga. To Słowo napomnienia, które ma zmusić do refleksji, otworzyć oczy i serce  słuchaczowi. Pracujecie często ponad wasze siły. Staracie się, jesteście rzetelni, uczciwi, zaangażowani. Owoce waszej pracy - wynagrodzenie, przynosicie do domów i wciąż  okazuje się, że … jest tego za mało..

 

Dlaczego?- pytamy. Czego nie uczyniliśmy, czy coś zmarnowaliśmy, że nieustannie nam brakuje?

 

Bóg zaskakuje odpowiedzią na tak stawiane pytanie. Dzieje się tak, ponieważ  wkładamy niesamowite pokłady energii i nakładów finansowych w nasze domy i mieszkania, a tak mało dbamy o Jego dom – o Świątynię.

 

Spójrzmy na nasze domy i mieszkania. Jak wyglądają? I zadajmy sobie równocześnie pytanie jak wygląda dziś mój kościół czy kaplica? Czy stan mojego domu nie  jest lepszy od Domu naszego Boga, Domu, gdzie możemy się modlić, śpiewać pieśni, słuchać Słowa Życia i korzystać z dobrodziejstwa Sakramentów? Jak wygląda miejsce związane z wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami w moim życiu i życiu mojej rodziny: chrzcinami, konfirmacją, ślubem, pożegnaniem najbliższych?

 

Dziś mamy spojrzeć jeszcze szerzej i dalej. Na stan nie tylko mojego kościoła, ale kościołów naszych Sióstr i Braci Luteran w całej Polsce, aby im pomóc w potrzebnych remontach i naprawach. Każdy Dom naszego Boga ma być godny Jego majestatu, piękny, zapraszający  w swoje progi!

 

Dom Boga – Świątynia, ma być najpiękniejszym budynkiem, wykonanym z najlepszych materiałów, bo to Dom o wyjątkowym przeznaczeniu, szczególny, najbliższy naszym sercom.

 

Wykorzystajmy część naszych ciężko wypracowanych pieniędzy na pomoc w remontach swoich kościołów oraz świątyń tych, którzy nie są w stanie podołać finansowo konserwacjom i remontom zabytkowych często budynków. A nasz Bóg składa obietnicę: Nie pożałujesz tego, nie będzie Ci brakować, a doświadczysz spełnienia i zadowolenia, gdy tak uczynisz.

 

Prosimy Was i w tym roku – pomóżcie i  złóżcie swoje ofiary na rzecz wszystkich potrzebujących kościołów w naszym kraju. Wierzymy, że Bóg każdy z tych darów pobłogosławi w wielu parafiach i zostaną one wykorzystane Panu Bogu na chwałę i ku pożytkowi Jego wiernych. Amen.

 

***

 

ZAPROSZENIE


Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa oraz Parafia Ewangelicka w Sycowie zapraszają serdecznie na 153. Walny Zjazd w dniu 26 maja 2016 roku.

Program Zjazdu BPGA:

godz. 11:00 - Obrady Zjazdu BPGA i podział subwencji
godz. 13:00 - Uroczyste nabożeństwo dziękczynne z udziałem zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej
Ks. Biskupa Waldemara Pytla
godz. 14:00 - Poczęstunek

 

Serdecznie zapraszamy!

 

***

 

Zbiórka ofiar na BPGA  trwa od świąt Wielkanocnych do święta Zesłania Ducha Świętego.

 

Swoją darowiznę można wpłacić osobiście w każdej parafii ewangelickiej lub na jej konto bankowe (z podaniem celu wpłaty: Ofiara na BPGA). Wpłaty można dokonać również bezpośrednio na konto Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego: Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa, nr konta: 85 1240 1037 1111 0000 0693 1355 z dopiskiem: Ofiara na BPGA.

 

Za każdy złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać!