english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zespół CME koncertuje i nagrywa

Powstaje nowa płyta! 17 i 18 kwietnia na otwartych koncertach

16.04.2015

Przed Zespołem CME, obchodzącym w tym roku 15-lecie, bardzo ważne wydarzenie – nagranie płyty. Rejestracja materiału odbędzie się podczas dwóch koncertów, które zespół da 17 i 18 kwietnia w Bielsku-Białej w Zborze „Filadelfia” (ul. Lotnicza 19). 


Zespół CME koncertuje i nagrywa

Wydaje się, że dla wykonawców to będzie wielka radość płynąca z koncertów uwielbiających, ale i wielki wysiłek. 
 
– Jak wygląda dotychczasowa dyskografia zespołu?
 
Mateusz Czyż, kierownik zespołu: - Ostatnia i jak dotąd jedyna płyta, była zbiorem pieśni wykonanych podczas jednego z Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie. Nie była nagrywana w sposób profesjonalny, ale i niewiele mogę o niej powiedzieć, ponieważ nie było mnie wtedy jeszcze w zespole. Nakład płyty był niewielki. Nie wiem czy ktoś spośród naszych rodzin czy znajomych ma jeszcze jakiś egzemplarz. 
 
– Czym podyktowana jest decyzja o nagraniu nowej płyty?
 
– Od dłuższego już czasu sporo ludzi pytało, kiedy będzie płyta? Latem dostaliśmy zielone światło od szefostwa CME, a ponieważ zbiega się to również z naszym 15-leciem, postanowiliśmy ją nagrać właśnie w tym roku.
 
– Co będzie w repertuarze obu koncertów?
 
– Na obu koncertach będziemy grali ten sam materiał - chodzi nam o to, żeby móc mieć z czego wybrać materiał, który znajdzie się na płycie. Zatem nie będzie to typowy koncert uwielbiający, ponieważ chcemy się mocno skupić na jak najlepszym zagraniu go od strony technicznej. 
 
Część utworów to nasze kompozycje, niektóre to te grane już od lat, w lekko zmienionych aranżacjach, nad którymi pomagali nam Adam Kosewski i Tomek Grajcar, współtworzący Misję Chrześcijańskiej Służby Muzycznej (CSM). Gościnnie zaśpiewa z nami nasz były dyrygent - Darek Kawulok
 
– Jak w tej chwili przedstawia się skład zespołu? 
 
– W chórze jest aktualnie 12 osób - po 4 w każdym głosie. Sześcioro muzyków. Kiedy zaczynałem grać w zespole osiem lat temu, sporą część tworzyli uczniowie gimnazjum, liceum i kilkoro studentów. Teraz jedna osoba kończy liceum, dwie kończą studia, a reszta to osoby już pracujące (od nauczycieli, przez branże ubraniowe, aż po działalność muzyczno-telewizyjną). Średnia wieku poszła mocno w górę, co wydaje mi się pozytywnie oddziałuje na dojrzałość - nie tylko muzyczną - całego zespołu. 
 
Przez te wszystkie lata skład mocno się zmieniał. Niedawno, kiedy wypisywaliśmy wszystkich, którzy przewinęli się przez Zespół CME, doliczyliśmy się ponad 100 osób!
 
***
 
Koncerty w Zborze "Filadelfia” w Bielsku-Białej (ul. Lotnicza 19) są otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy. Zarówno w piątek (17 kwietnia), jak i w sobotę (18 kwietnia) koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00.
 
Działalność Zespołu CME można wspierać. Wystarczy swój 1% przekazać Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie z dopiskiem „na zespół CME”. Gorąco zachęcamy!
 
Zdjęcia z koncertu Zespołu CME w Gliwicach (12 kwietnia 2015). Autorka: Dominika Czyż.