english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zgromadzenie Ogólne ŚFL w Namibii

W Namibii rozpoczęło się światowe spotkanie luteran

10.05.2017

Rozpoczęło się 12. Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, które odbywa się w Windhuk, stolicy Namibii w dniach 10-16 maja 2017 r.


Zgromadzenie Ogólne ŚFL w Namibii

W spotkaniu biorą udział polscy luteranie. Delegatami są zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, koordynator ds. międzynarodowych Anna Wrzesińska i reprezentant młodych reformatorów Arkadiusz Raszka. Obecni są również Sekretarz ŚFL ds. Europy ks. dr Ireneusz Lukas, dr Iwona Baraniec, członek Rady ŚFL i rzecznik prasowy Kościoła a zarazem koordynatorka biura ŚFL Kobiety w Kościele i społeczeństwie Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Spotkanie jest dla luterańskiej wspólnoty z całego świata okazją do świętowania wiary, wymiany doświadczeń i dyskusji, a także możliwością do podejmowania decyzji. Główne motto tegorocznego zgromadzenia to „Wyzwoleni przez Bożą łaskę“, do którego nawiązują trzy tematy: Zbawienie – nie na sprzedaż, Ludzie – nie na sprzedaż, Stworzenie – nie na sprzedaż.

W pierwszym dniu Zgromadzenia Ogólnego uczestnicy wezmą udział w uroczystej kolacji, zorganizowanej przez prezydenta Republiki Namibii Hage Geingoba.

Światowa Federacja Luterańska zrzesza 145 Kościoły, 74 miliony luteran w 98 państwach świata. Zgromadzenia Ogólne odbywają się co sześć lub siedem lat.