english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zimowe Dni Dobrej Nowiny

Dla dzieci z parafii Drogomyśl

01.03.2013

W pieszym tygodniu śląskich ferii (11-15.02) odbywały się w parafii Drogomyśl Dni Dobrej Nowiny. Zajęcia miały miejsce w Domu Parafialnym w Pruchnej.

Podobnie jak latem, choć w ograniczonej formie o zajęcia na świeżym powietrzu, przez 5 dni dzieci spotykały się, aby poznawać historie biblijne, śpiewać, czy cieszyć się przygotowanymi samodzielnie wazonikami.


Zimowe Dni Dobrej Nowiny

Podobnie jak latem, choć w ograniczonej formie o zajęcia na świeżym powietrzu, przez 5 dni dzieci spotykały się, aby poznawać historie biblijne, śpiewać, czy cieszyć się przygotowanymi samodzielnie wazonikami. Zaszczytne i pospolite - hasło spotkań oddawało tematykę każdego dnia.

 

Bohaterami opowieści były naczynia, które występują w historiach biblijnych. Pierwszego dnia mówiliśmy o stągwi, w której pospolitą wodę Jezus zmienił w zaszczytne wino. Następnego dnia historia spotkania Chrystusa z Samarytanką przedstawiona była z czerpakiem w tle, bez którego nie można nabrać wody ze studni. W trzeciego dnia opowieść toczyła się wokół kielicha, którego Jezus użył podczas ostatniej wieczerzy. W środę odbyły się warsztaty, podczas których dzieci robiły wazoniki, a później samodzielnie je ozdabiały. W piątek wybraliśmy się do kina na film pt. Zambezja. Każdego dnia milusińscy otrzymywali także słodki poczęstunek - pyszne ciasta upieczone przez mamy uczestników. Codziennie zajęcia gromadziły prawie 60 dzieci.

 

xTB