english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zimowe warsztaty orkiestry dętej

Wiślańska orkiestra misyjna w Szczyrku

06.03.2013

W dniach 1 do 3 marca w parafii ewangelickiej w Szczyrku odbyły się warsztaty Ewangelickiej Orkiestry Misyjnej z Wisły. Orkiestra liczy już ponad 50 lat. Kierownikiem i drygentką jest Lidia Niemczyk z Wisły.


Zimowe warsztaty orkiestry dętej

Orkiestra występuje nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski. Ostatnie tournee odbyła jesienią do Włoch.

 

Orkiestra na warsztaty wybrała Szczyrk ze względu na wspaniałe warunki narciarskie oraz możliwość  ćwiczenia w pomieszczeniach parafialnych. Wielu muzyków w orkiestrze jest miłośnikami nie tylko muzyki, ale też białego szaleństwa czyli nart. W dzień praktycznie wszyscy wraz z dziećmi byli na wyciągach narciarskich, a wieczorami do póznych godzin odbywały się systematyczne próby.

 

Orkiestra prawie w każdą niedzielę służy w parafiach i upiększa swoim graniem wiele nabożeństw, godzin biblijnych czy ewangelizacji. Także w ostatnią niedzielę wystąpiła podczas nabożeństwa w Szczyrku i zagrała kilkanaście pieśni . Wszyscy uczestnicy nabożeństwa byli pod wielkim wrażeniem występu.

  

Ośrodek w Szczyrku Salmopolu służy nie tylko na wypoczynek dzieciom czy młodym ludziom, ale okazało się, że jest też dobrym miejscem na warsztaty muzyczne .

 

ks. Jan Byrt