english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zjazd Młodzieży Diecezji Mazurskiej

Giżycko 2015

29.04.2015

W sobotę, 18 kwietnia br. odbył się w Giżycku wielkanocny Zjazd Młodzieży Diecezji Mazurskiej.


Zjazd Młodzieży Diecezji Mazurskiej

Tym razem gospodarzem wiosennego zjazdu młodzieży diecezji mazurskiej była parafia w Giżycku. Tematyką zjazdu była odpowiedzialność, jaką musimy wykazać się jako chrześcijanie na co dzień. Rozmawialiśmy o naszych powinnościach - o obowiązkach względem Ojczyzny, Kościoła i naszych bliźnich.

 

Do Giżycka zjechała grupa blisko 50 osób z wielu mazurskich parafii. Zjazd rozpoczął się od przywitania i wprowadzenia w tematykę zjazdu, którą przedstawił diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Płoszek. Śpiew prowadził ks. Alfred Borski, a swoimi przemyśleniami dotyczącymi odpowiedzialności dzielił się ks. ppor. Dawid Banach. Uczestnicy pracowali także w grupach, przygotowując plakaty i dyskutując na temat swojego pojmowania odpowiedzialności i troski o otaczający nas świat.

 

Kolejnym długo wyczekiwanym punktem zjazdu był paintball. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym sportem. Okazało się, że jest to nie tylko dobra zabawa, ale również praktyczne ćwiczenie współpracy i odpowiedzialności za kolegów i koleżanki z drużyny.

 

Inną okazją do ćwiczenia swoich umiejętności, wrażliwości i odpowiedzialności było szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzone przez Stowarzyszenie "Joannici Dzieło Pomocy” z Lidzbarka Warmińskiego. Finałem naszego spotkania był wspólne ognisko i kiełbaski, które pozwoliły ogrzać się i nabrać sił po ciekawym, choć bardzo zimnym dniu.