english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarł Piotr Mańka

Odszedł kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej

24.09.2014

W dniu wczorajszym (23.09) w wielku 65 lat zmarł Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelickiego, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu.


Zmarł Piotr Mańka

Piotr Mańka urodził się 15.11.1949 r. Pochodził  z Górnego Śląska z miejscowości Wyry. W latach 1967-72 studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu, uzupełniając wykształcenie studiami podypolomowymi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w leśnictwie oraz filozofii i etyki. Pracę zawodową rozpoczął w Połczynie. Od 1983 roku związany był z Zespołem Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu, wpierw jako nauczyciel etyki, przedmiotów zawodowych oraz języka niemieckiego, później w latach 1997-2000 jako wicedyrektor. W 2000 r. został dyrektorem zespołu szkół w Warcinie.

     

Był członkiem parafii w Słupsku oraz kuratorem Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej i członkiem Synodu Kościoła. Za ratowanie ewangelickiego dziedzictwa na Pomorzu i składanie świadectwa o ewangelickim zaangażowaniu dla Kościoła i społeczeństwa został w bieżącym roku uhonorowany nagrodą im. ks. Leopolda Otto.

 

Zmarły pozostawił żonę i dwie córki.

 

Pogrzeb śp. Piotra Mańki odbędzie się w piątek, 26 września br. o 14.00 z kościoła ewangelickiego w Słupsku. Po nabożeństwie pogrzebowym końcowa część uroczystości żałobnych na cmentarzu w Kępicach.