english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarł profesor Ryszard Małajny

Wybitny prawnik z parafii w Tychach

17.02.2018

16 lutego zmarł profesor Ryszard Małajny, wybitny prawnik od lat związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, członek Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach.


Zmarł profesor Ryszard Małajny

Prof. Ryszard Małajny niedawno skończył 64 lata, pochodził z Krosna Odrzańskiego. Prawo ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim.

Prof. Ryszard Małajny był powszechnie uznanym specjalistą prawa konstytucyjnego, doktryn politycznych i prawnych, prawa wyznaniowego, członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Konstytucyjnego i Polskiego Towarzystwa Prawa Wyznaniowego.

Od lat związany był z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Był długoletnim kierownikiem Katedry Prawa Konstytucyjnego, lubianym i docenianym wykładowcą.

Prof. Małajny należał do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach. Był członkiem Komisji Historycznej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (Zespół Badawczy II dla Polski południowej).

Pogrzeb prof. Ryszarda Małajnego odbędzie się w środę, o godz. 12.00 w kościele ewangelickim Ap. Piotra i Pawła w Tychach.