english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zostań wolontariuszem

Akcja Prezent pod choinkę 2012

22.10.2012

Zostań wolontariuszem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę"!


Zostań wolontariuszem

- W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, potrzebujemy osób do pomocy przy przygotowywaniu prezentów do transportu na Ukrainę. Już teraz możesz zadeklarować swoją pomoc, zaznaczając dni i godziny, w których możesz do nas dołączyć, a my skontaktujemy się z tobą i omówimy szczegóły - wyjaśnia Magdalena Wesner, koordynator ds. wolontariatu Centrum Misji i Ewangelizacji - organizatora akcji.

 

Tegoroczna akcja "Prezent pod choinkę" trwa. Wiele osób prywatnych, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, instytucji, miejsc pracy przygotowuje prezenty w pudełkach po butach.

 

Ile prezentów trafi do dzieci z Ukrainy w tym roku? O tym organizator i sami zainteresowani przekonają się w grudniu, kiedy posegregowane i spakowane w kartony prezenty wyruszą w drogę do kilkunastu ukraińskich miejscowości. Zanim jednak do tego dojdzie potrzebna jest ciężka, wielogodzinna praca rzeszy ludzi w różnym wieku - wolontariuszy, którzy przez dwa tygodnie będą przygotowywali paczki do transportu na Ukrainę. Ta praca, podobnie jak przygotowywanie prezentu dla wybranego dziecka, jest naprawdę przyjemna. Można stać się częścią czegoś ważnego, co wynika z troski i chęci niesienia pomocy ludziom wokół, a także jest źródłem radości kilku tysięcy dzieci. Jest ona także bardzo potrzebna, bez niej prezenty nie trafią do oczekujących, dlatego właśnie warto się zaangażować. Jak zaznacza organizator akcji: "oferta wolontariatu skierowana jest do osób od 13. roku życia, które mają trochę wolnego czas i ochotę do pracy".

 

Tylko tyle i aż tyle wystarczy! Zainteresowani znajdą wszystkie informacje tutaj. Czekamy na Ciebie!

 

Gabriela Glajcar