english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zwiastun w roku jubileuszu

Nowe rubryki i lubiani autorzy

13.01.2017

Pierwszy numer  w roku jubileuszowym przynosi  pewne zmiany w wyglądzie i treści „Zwiastuna Ewangelickiego”.


Zwiastun w roku jubileuszu

Przede wszystkim już na pierwszej stronie pojawiać się będą biblijne hasła tygodnia, aby podkreślić wagę Biblii w życiu wiary, tak jak to przed 500 laty czynił  Marcin Luter.  Pojawiać się też będą nowe rubryki. W jednej z nich – Rok Reformacji – o miastach, które będą areną ważnych dla luteran wydarzeń  w kolejnych miesiącach, pisze Jerzy Sojka. W trwającym  cyklu 500 lat Reformacji Łukasz Barański przypomina dzieje  reformacyjnej odnowy na Górnym Śląsku.

 

Jesteśmy dumni z przeszłości, ale  teraźniejszość i przyszłość też są istotne. Arkadiusz Raszka i Grzegorz Fryda opisują projekt Wierzę, więc jestem, w którym uczestniczy luterańska młodzież. Natomiast o potrzebie składania świadectwa o Jezusie  wobec współczesnego świata piszą ks. Emil Gajdacz oraz ks. Paweł Hause, który zadaje pytanie: Czy Pan Bóg potrzebuje naszego świadectwa, czy potrzebuje go drugi człowiek?

 

Refleksjami, jak dobrze rozpocząć nowy rok, dzielą się bp Ryszard Bogusz i ks. Jan Badura.

 

Natomiast diakon Małgorzata Gaś poleca słuchać pytań dzieci i wyciągać z nich wnioski dla własnej wiary.

 

Zachęcamy do prenumeraty na rok 2017 oraz do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na 3 stronie oraz  na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.