Potrzebujemy adwentu

Nowy, adwentowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 23/2018  przynosi teksty związane z oczekiwaniem pamiątki narodzin Zbawiciela oraz z dobrym spędzaniem tego czasu.

Potrzebujemy adwentu, żeby zbliżyć się do siebie nawzajem i do Pana Boga, żeby wrócić do tego, czego On od nas oczekuje – przypomina ks. Łukasz GaśOtwórzmy się na Bożą moc – zachęca też ks. Tomasz Wigłasz, a Henryk Dominik pisze, że bierne oczekiwanie to nie wszystko, potrzeba wiary, która jest bezgraniczną ufnością Bogu.

W podobnym tonie  wypowiada się Bogdan Zeler, który analizując kolejne wersy Modlitwy Pańskiej przekonuje, że uświęcenie naszego życia wymaga okazania wsparcia bliźniemu.

O akcji „List do Dzieciątka”, w której każdy może przygotować świąteczny upominek dla konkretnego dziecka z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, prowadzonej przez bytomskich pedagogów ulicy pisze Monika Cieślar.

W cyklu Ewangelicy – Niepodległej sylwetki ewangelickich polityków i przemysłowców prezentuje Marcin Gabryś.

Ponadto obszerna relacja z uroczystości upamiętniających bpa Juliusza Burschego autorstwa Michała Karskiego oraz z III Śląskiego Forum Reformacyjnego w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2019.

Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca roku. Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata