Poza krańce doczesności

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Zwiastuna Ewangelickiego.

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 22/2021, który ukazał się na Niedzielę Wieczności, porusza głównie tematykę związaną z tzw. rzeczami ostatecznymi. Autorzy tego numeru:

Zachęcają do refleksji wokół skończoności ziemskiej egzystencji człowieka i czekającego nas przyszłego życia z Bogiem –  ks. Łukasz Gaś  przekonuje, że Bóg nie zaplanował naszego końca, ks. Marek Twardzik proponuje: Dotykajmy wieczności, a Łukasz Barański zachęca do śpiewania Pieśni przeciwko śmierci.

Przestrzegają przed manipulacją pamięcią historyczną i zaniechaniem miłosierdzia, wyrażając swoje Zażenowanie jak ks. Ryszard Pieron oraz  Henryk Dominik, który pisze: Nie mamy wyboru.

Zapraszają do poznawania Bożego planu względem człowieka jak ks. Bogdan Wawrzeczko i do odwiedzenia – a może i otoczenia opieką – dawnych ewangelickich cmentarzy w Poznaniu i okolicach jak Filip Lipiński.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki