Różnorodność jest naszym bogactwem

Ukazał się drugi numer Zwiastuna Ewangelickiego w 2022 r.

„Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2022 zaprasza w Roku jedności do refleksji, jak żyć wśród ludzi i jak czuć się częścią Kościoła – piszą o tym ks. Wojciech Froehlich i  ks. Michał Walukiewicz. W Kościele żywym nasza różnorodność jest naszą siłą i bogactwempodkreśla drugi z autorów.

W rubryce Zbliżenia ks. Grzegorz Olek opisuje, jak usłyszeć głos Boga podczas Ewangelickich rekolekcji w ciszy. Niezwykle ważne jest odgrodzenie się od rozpraszających na co dzień bodźców, by być świadomie obecnym (…). Zależy mi, abyśmy w naszym Kościele odkrywali na nowo wypróbowane formy wiary – pisał autor, który przygotował program tego kilkudniowego spotkania.

Kolejny tekst o królu Salomonie przedstawia Andrzej Kluczyński, praktykowanie wiary proponuje Edyta Badura, a do pomocy potrzebującym migrantom zachęca ks. Ryszard Pieron.  

Do dzielenia się swoimi darami, także w ekumenicznym kontekście, namawia ks. Grzegorz Giemza dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej, z którym o projektach PRE: Eko-Kościół oraz skierowanym do migrantów Gościnny Kościół rozmawia Magdalena Legendź.

Ponadto stali felietoniści, m.in. o potrzebie szanowania zarówno swego zdrowia, jak i powierzonej nam Ziemi – bp Marian Niemiec, ks. Piotr Gaś oraz Henryk Dominik.

Zapraszamy do lektury w tradycyjnej formie i na stronie www.zwiastun.pl oraz do prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki