english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Polskie nabożeństwa w Niemczech

Nabożeństwa w Düsseldorfie

Polskojęzyczne nabożeństwa w Düsseldorfie mają już długoletnią tradycję. Zapoczątkował je w marcu 1979 roku w kościele Reformacji ks. Jan Polok i są one odprawiane w stolicy Nadrenii bez przerwy do dziś.

We wrześniu 1997 roku przenieśliśmy się do kościoła św. Krzyża (Kreuzkirche) z wysokiej klasy organami, wybudowanego w stylu neoromańskim i poświęconego w 1910 roku. W ostatnim czasie w kościele wymieniono posadzkę, toteż jego wnętrzne obecnie prezentuje się jeszcze piękniej.

Więcej informacji o parafii, w której gościmy, mozna znaleźć w języku niemieckim na stronie: Evangelische Kreuzkirchengemeinde.
 
Mamy tu do dyspozycji nie tylko piękny kościół, ale również salę do spotkań po nabożeństwach, gdzie przy herbacie czy kawie możemy porozmawiać i podyskutować.

Poza stałymi bywalcami nabożeństw, często gościmy w Düsseldorfie również osoby z Polski lub z innych części Niemiec.

Dlatego też tą drogą serdecznie zapraszamy Państwa do nas na nabożeństwa z polskimi pieśniami i polskim kazaniem. Przekażcie Państwo tę informację krewnym i znajomym!
 
Zapraszamy na nabożeństwa (raz w miesiącu) oraz na towarzyskie spotkania przy kawie i herbacie, które odbywają się bezpośrednio po każdym nabożeństwie!
 

Terminy luterańskich nabożeństw w języku polskim w roku 2019
 
27. stycznia 13:00 Nowy Rok - Nabożeństwo słowa Bożego
 
24. lutego 13:00 Nabożeństwo słowa Bożego
 
24. marca 13:00 40-lecie polskich naboż. w Düsseldorfie.
Jubileuszowe nabożeństwo (pasyjne) ze spowiedzią i Komunią Świętą.


Miejsce nabożeństw: 

Düsseldorf      Kreuzkirche,      Kleverstraße x Collenbachstraße

Kontakt:duesseldorf@luteranie.pl

Jak nas znaleźć:

 
Düsseldorf Kreuzkirche, Kleverstraße / Collenbachstraße Na powyższe nabożeństwa (zawsze trzecia niedziela miesiąca), jak również na towarzyskie spotkania przy kawie i herbacie, które odbywają się bezpośrednio po każdym nabożeństwie, serdecznie zapraszamy. Zapraszajcie Państwo na nabożeństwa znajomych współwyznawców!

Dojazd od Dworca Głównego Düsseldorf Hbf. tramwajem nr. 707 do przystanku Düsseldorf Dreieck (13 min.) i pieszo 4 min. lub metrem U78 i U79 do przystanku
Victoriaplatz/Klever Strasse (6 min.) i pieszo 8 min.

Jeżeli ktoś z Was miałby pytania lub może propozycje, prosimy napisać do nas na adres internetowy: duesseldorf@luteranie.pl  
 
Duszpasterz:
ks. Witold Tomża
Tel. 0049 285 51 81 91
e-mail: witold.tomza@gmx.de

***


Nabożeństwa w Essen / Freisenbruch
     

 Na powyzsze nabozenstwa wszystkich serdecznie zapraszamy, jak również na towarzyskie spotkania przy kawie, herbacie i ciastkach. Spotkania odbywają się bezpośrednio po każdym nabożeństwie. Nabożeństwa odprawiane sa przez ks. pastora Olafa Zechlina.
 
Kontakt:
ks. Olaf Zechlin
Dahlhauser Str.161
45279 Essen
Tel. 0201-531031
Fax 0201-5368558
e-mail olaf.zechlin@f-h-e.de  
 
Dla przyjezdnych radą służy:
Robert Schwinn
Biuro ew. przesiedleńców z Polski
Hülsebergstr.15 a
45279 Essen
Tel. 0201 779298
Fax 0201 8068782