TE na półmetku

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny trwa osiem dni. Cztery pierwsze są już za nami, ale ich program dostępny jest na YouTube: TYDZIENEWANGELIZACYJNY.

Dobro, szczęście, nadzieja, to wartości których stale szukamy. Chyba nie ma człowieka, który nie pragnąłby dobra, nie chciał być szczęśliwy, nie szukał nadziei, której mógłby się uchwycić.

Główny mówca TE Stuart McAllister właśnie w tych dniach prowadził uczestników TE w poszukiwaniu dobra, szczęścia, nadziei. Wieczorne spotkania ewangelizacyjne były tak skonstruowane, że nie tylko poselstwa ewangelisty, ale i treści pieśni, modlitwy, krótkie formy teatralne, wywiady z zaproszonymi gośćmi inspirowały do głębokich refleksji i odkrywania drogi ku dobru i szczęściu, pobudzały do odkrywania prawdziwej nadziei, oferowanej przez Chrystusa, do odkrywania prawdziwego znaczenia, sensu i celu życia.

W trakcie porannych wykładów biblijnych ks. dr Grzegorz Olek dokonywał „rozbiórki na części pierwsze” najważniejszych przykazań Boga: by kochać, przebaczać, odpuszczać. Zamiast zawartej w modlitwie „Ojcze nasz” prośby  „i odpuść nam nasze winy” użył sformułowania „i daruj nam nasze długi”, zamiast przykazania „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego” –  „Kochaj sąsiada jak siebie samego”. Wykładowca wykazał nie tylko to, że możliwe są różne przekłady oryginalnego tekstu NT, ale – co o wiele ważniejsze! – że powinniśmy stale na nowo rozważać treść Bożych wskazań i dążyć do tego, by kształtowały naszą codzienność, życiową postawę, nasze postępowanie, rozmowy, relacje.

W cyklu webinariów w przejmujący sposób ukazane zostały m.in. Boża wierność (Kazimierza Barczuka  „Przykład Izraela”) oraz dzieło zbawienia (dra Mateusza Jakubowskiego – „Krzyż i Zmartwychwstanie Chrystusa”).

W trakcie kończącego TE weekendu poranne wykłady biblijne poprowadzi ks. Timothy Hinrichs, webinarzystami będą m.in. Alina Lorek, dr hab. Piotr Lorek, Urszula Broda, Kornelia Heczko.

Stuart McAllister wzywał będzie: „Idź i… przebaczaj, kochaj! … mierz się ze sobą! …żyj wiecznie!

Tydzień Ewangelizacyjny Dzięgielów 2021 potrwa do 11 lipca, wykłady rozpoczynają się o godz. 10.00, webinaria o 12.00 i 13.30 a spotkania ewangelizacyjne o 20.00.

Transmisje codziennie na:

YouTube: TYDZIENEWANGELIZACYJNY

Facebook: CENTRUMMISJI

Program z opisem tematyki i informacją o wszystkich wykładowcach znajduje się na www.te.cme.org.pl.

Serdecznie zaprasza Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, organizator tego wydarzenia.

zdjęcia: Natalia Duda