Tematy nie tylko wakacyjne

Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 13-14 przynosi wiele różnorodnych rubryk i tematów.

Cywilizacja zaczyna się tam, gdzie zaczyna się pomaganie innym. (…)  tożsamość wierzącego rozpoczyna się od społeczności z Bogiem i drugim człowiekiem – pisze ks. Michał Walukiewicz w rubryce Bóg i my, odnosząc się do tematu bieżącego roku.

Z kolei ks. Mateusz Mendroch w rubryce Rok tożsamości luterańskiej zadaje pytanie: Ewangelickie, czyli jakie?, natomiast Aldona Karska i Rejnold Kuhn w tej samej rubryce piszą, co uważają za najważniejsze przejawy luterańskiej tożsamości.

W rubryce W drodze do ewangelickiego Kościoła kolejne osoby opisują swoje przeżycia i decyzje związane ze zmianą wyznania na ewangelickie. Jest też rubryka W stronę uwolnienia, a w niej ks. Bogdan Wawrzeczko podpowiada, jak zrobić kolejny krok w walce z grzechem.

Sporo miejsca  w numerze poświęcono życiu ewangeliczek w Syrii i Libanie, zwłaszcza będących  księżmi. O tym, jak starają się zmieniać patriarchalne myślenie, pisze ks. Najla Kassab z Libanu, a z pierwszą  kobietą księdzem w Syrii – ks. Mathilde Sabbagh – rozmawia Sarah Münich.

Rubryka W kręgu kultury przynosi tekst ks. Karola Macury o malarzu Wojciechu Gersonie, wziętym ilustratorze, twórcy warszawskiej „Zachęty” i człowieku zaangażowanym w życie ewangelickiej parafii.

Z kolei o tym, co możemy robić jako chrześcijanie, aby poprawić los zwierząt hodowlanych, pisze Lenka Cybulanka w rubryce Troska o Boży świat.

W Wydarzeniach m.in. wybory sekretarza generalnego Światowej Federacji Luterańskiej, rowerowa sztafeta w Wiśle-Czarnem oraz obszerna relacja z jubileuszu parafii w Cisownicy (diec. cieszyńska).  Jej dzieje przybliża ks. Jan Kozieł w rubryce Historia.

Ponadto stali felietoniści – ks. Piotr Gaś i Henryk Dominik, a także kolejna porcja zdjęć konfirmantów.

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl.

Korzystna formą jest prenumerata „Zwiastuna Ewangelickiego” na cały rok, przypominamy też prenumeratorom o wpłacie za II półrocze. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca.

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki