Wierzę w jeden Kościół. Jaka przyszłość ekumenizmu?

Debata w Sekretariacie KEP

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na kolejną debatę z cyklu „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tym razem spotkanie zatytułowane zostało „Wierzę w jeden Kościół. Jaka przyszłość ekumenizmu?” a dyskusja odbywać się będzie w przededniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Będzie to kolejna debata na temat istoty Kościoła – z cyklu „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które to słowa są hasłem przewodnim obecnego Roku w Kościele w Polsce. Tym razem przedstawiciele różnych wyznań zastanawiać się będą co to znaczy, że „Kościół jest jeden”, pomimo tak wielu historycznych podziałów. Mówić też będą na jakim etapie znajduje się dialog ekumeniczny i czego możemy się po nim spodziewać. Spotkanie odbędzie się w przededniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony jest od 18 do 25 stycznia.

W wydarzeniu udział wezmą:
Bp dr Krzysztof Nitkiewicz – biskup sandomierski, były przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP;
Bp dr hab. Marcin Hintz – zwierzchnik diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie;
Ks. dr Henryk Paprocki – były rzecznik prasowy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, wykładał na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Warszawie oraz na Uniwersytecie w Białymstoku;
Ks. dr hab. Sławomir Pawłowski SAC – Katolicki Uniwersytet Lubelski, sekretarz Rady ds. Ekumenizmu KEP.

Prowadzenie: Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Spotkanie odbędzie się 12 stycznia (czwartek), o godz. 15.30 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16).

Zgłoszenia udziału zawierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres centrummedialne@ekai.pl do 12 stycznia (czwartek), do godz. 12.00.

Wydarzenie transmitowane będzie także na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube: