english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dni Dobrej Nowiny w Mikołajkach

Nie byłoby udanych wakacji, gdyby nie… Dni Dobrej Nowiny dla dzieci. Tradycja organizowania tego rodzaju spotkań dotarła do parafii mikołajskiej ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie tego typu imprezy wakacyjne dla dzieci są organizowane prawie w każdej parafii i filiale. A to wszystko po to, by najmłodsi nie zapomnieli o Bogu, by wakacje od szkoły nie były również czasem odpoczynku od wiary i Kościoła.
W Mikołajkach spotykaliśmy się od poniedziałku do środy, od 17 do 19 sierpnia. W dwa pierwsze dni program rozpoczynał się od wspólnego śpiewu: najpierw znanych piosenek, a potem kilku nowych, których mali uczestnicy chętnie się uczyli. Potem przychodził czas na lekcję biblijną, po której dzieci uczyły się wersetu.
   
 
 
Nie zabrakło również różnych atrakcji, jak konkursy z nagrodami, zabawy, zajęcia plastyczne. Całość zajęć przygotowała i prowadziła pastorowa Edyta Juroszek, której pomagało kilka mam.

Każdego dnia w spotkaniu udział brało 20 naszych najmłodszych parafian. Warto dodać, że aby dzieci mieszkające poza Mikołajkami mogły uczestniczyć w zajęciach, trzeba było je dowieźć busem parafialnym, który dziennie pokonywał w tym celu około100 km.

 
Natomiast w środę wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Parku Miniatur pod Kętrzynem, gdzie mogliśmy zobaczyć modele najciekawszych obiektów z terenu Warmii i Mazur, jednak dla najmłodszych główną tamtejszą atrakcją był plac zabaw z ogromną dmuchaną zjeżdżalnią, na której wszyscy szaleli prawie do utraty tchu.