english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Noc z Lutrem

W dniu upamiętniającym symboliczny początek Reformacji, 31 października, młodzi luteranie po raz pierwszy będą mieli okazję spotkać się w kinie „Marzenie” w Wiśle i wspólnie przeżywać jedyną w swoim rodzaju „Noc z Lutrem” – reformacyjne święto młodzieży. Imprezę przygotowały: Parafie Ewangelickie w Wiśle i Istebnej, Diecezjalny Duszpasterz Diecezji Cieszyńskiej oraz Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

- Chcemy zachęcić młodych do refleksji nad swoją tożsamością, a jednocześnie stworzyć możliwość świętowania w formie im najbliższej. Stawiamy w tym wszystkim przede wszystkim na duchowość
– mówi ks. Grzegorz Giemza, dyrektor CME i Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży KEA.

Uczestnicy spotkania wysłuchają zwiastowania Słowa Bożego, obejrzą scenki tematyczne i prezentację multimedialną. Będą także śpiewać wspólnie z Zespołem CME i modlić się. Organizatorzy przewidują, że spotkanie potrwa około 2,5 godziny (od 20.00-22.30) i zgromadzi luterańską młodzież z całego Śląska Cieszyńskiego.

- To spotkanie dla młodych, nie tylko wiekiem, ale przede wszystkim duchem
– twierdzi Marcin Podżorski, kierownik Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.
Inicjatywa ta stoi wyraźnie w opozycji do mody na świętowanie, obcego nam ze względów kulturowych i wyrosłego z obrzędów pogańskich, Halloween. Jest też swoistym manifestem wskazującym jasno, że choć Święto Reformacji obchodzone 31. października nie jest dniem wolnym od pracy w naszym kraju, to dla około 62000 żyjących w nim luteran stanowi symbol odnowy duchowej, której Kościół Ewangelicko-Augsburski jest spadkobiercą.

 

Strona internetowa towarzysząca temu projektowi – www.luter.pl.


cme