english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wstepny Kurs Duszpasterski

Już 24. października rusza kolejna edycja Wstępnego Kursu Duszpasterskiego (dawniej pod nazwą Szkolenie Doradców) organizowana w ramach Centrum Kształcenia Wolontariuszy-Szkoły Biblijnej CME.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy w skuteczny sposób chcą służyć innym i być przygotowanymi do niesienia im pomocy. Obejmuje 135 godzin wykładów, seminariów, warsztatów z zakresu duszpasterstwa, formacji duchowej doradcy, podstaw psychologii, etapów życia człowieka i ich problemów, poradnictwa, porównania wyznań i ruchów religijnych, problemów doktrynalnych, apologetyki. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 18 rok życia. Cały kurs trwa trzy lata. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 9.00 do 20.30.
Wykładowcy kursu to osoby duchowne i świeckie m.in.: teolodzy, diakoni, lekarze, psycholodzy, pedagodzy i inni. Wszystkich łączy miłość do Boga i doświadczenie zdobyte w czasie różnych akcji i spotkań o charakterze misyjno-ewangelizacyjnym.

Pierwsze spotkanie (24 października 2009) rozpoczyna cały cykl szkolenia (nabór tylko raz w roku). Szczegółowe informacje można znaleźć na www.cme.org.pl, w zakładce „szkolenia”. Serdecznie zapraszamy.