english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Gliwice pokochały gospel

22 maja 2011 r. w Ruinach Teatru w Gliwicach odbył się niesamowity koncert gospel. Muzyka porwała do wspólnego śpiewu całą publiczność. Chór złożony z mieszkańców Gliwic i okolic wystąpi jeszcze 17 czerwca na placu Krakowskim w Gliwicach.
 
 
Koncert wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Już przed godz. 19., sala w Ruinach Teatru była wypełniona publicznością po same brzegi. Pod batutą Clintona Jordana i Waynea Ellingtona, 70-osobowy chór zaprezentował swoje umiejętności. Niesamowita pasja z jaką śpiewali oraz porywające partie solowe udzieliły się publiczności, która razem z chórem zaśpiewała piosenkę „God dont need no maches”.
 
 
 
 
Występ bardzo przypadł do gustu naszym mieszkańcom. Najlepszym dowodem na to były aż dwa bisy. Za drugim razem Wayne Ellington nauczył pieśni z podziałem na głosy całą publiczność i wszyscy razem odśpiewali „O Lord, we praise You”. Chórowi towarzyszyli zawodowi muzycy: Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe), Konrad Basiuk (gitara basowa) oraz Łukasz Sobczyk (instrumenty perkusyjne).
 
 
Po występie odbyła się sprzedaż prac uczniów. Dochód został przekazany gliwickiemu hospicjum. Dzieła udało się sprzedać za 400 zł. Dodatkowo wolontariusze zebrali prawie 2.000 zł!
 
 
 
 
Koncert odbył się na zakończenie warsztatów gospel, które organizowane były przez Szkoły Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach w ramach Festiwalu Schweitzerowskiego, którego partnerem jest między innymi Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach. Część chóru wystąpi w podczas koncertu upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w Gliwicach 17 czerwca na pl. Krakowskim w Gliwicach. Oprócz chóru w przedsięwzięciu weźmie udział Arka Noego i Ewa Uryga.
 
 
Warsztaty oraz Koncert Finałowy zaostały dofinansowane przez Samorząd Miasta Gliwice. Partnerami warsztatów był Stowarzyszenie Gospel z Krakowa oraz Gliwicki Teatr Muzyczny.
 
 
więcej zdjęć:  Strona festiwalowa