english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wakacje w Węgrowie

Wakacje to czas, na który zawsze czekamy, czas odpoczynku, urlopu, a dla naszej małej społeczności także czas intensywnej pracy. Dzieci spędzające czas w mieście, czyli tzw. mieszkańcy dolin mogły wspólnie z nami przeżywać prawdziwie górskie przygody. Jeden z cyklów zajęć przygotowanych dla dzieci nosił właśnie tytuł Górskie przygody mieszkańców dolin. Codziennie spotykaliśmy się z Mądralą i Jankiem, którzy przechodzili rygorystyczne szkolenie na łonie natury, by zostać NOPR-owcem, czyli członkiem Niezwykłego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Razem z nimi uczyliśmy się, czym jest mądrość, jak dobierać sobie przyjaciół, jak ważna jest umiejętność planowania, szukania porady u starszych, ale przede wszystkim uczenia się od Pana Boga, który jest źródłem mądrości. Oczywiście nie zabrakło nam też czasu na dobrą zabawę, smaczny poczęstunek i ciekawe prace plastyczne (poznaliśmy między innymi decoupage) . W zajęciach wzięło udział 39 dzieci , z których dwoje należy do naszej parafii.
 
 
 
 
Inną propozycją dla dzieci był Klub Pomysłowego Dobromira, gdzie 12 dzieci mogło poznawać fascynujący świat fizyki (liczba uczestników była ograniczona ze względu na charakter prowadzonych zajęć). Dzieci mogły przeprowadzić szereg doświadczeń oraz samodzielnie wykonać np. kalejdoskop, kompas, fontannę Herona. Był też czas na wspólną pizzę i inne smakołyki. Podczas zajęć poznawaliśmy historię życia Anthonyego Rossi, która była dla nas inspiracją do szukania mądrości.
 
 
Spotkania te były możliwe dzięki finansowemu wsparciu przez Urząd Miasta Węgrowa i zaangażowaniu się naszych wolontariuszy . Za wszelką okazaną pomoc bardzo dziękujemy.
 
 
 
 
Urząd Miasta Węgrowa finansowo wsparł również nasz projekt prezentujący Ewangelicką Kulturę Węgrowa w ramach Dni Kultury Ewangelickiej. Mogliśmy wysłuchać trzech koncertów z newsem: chóru z Tomaszowa Mazowieckiego, Młodzieżowego Chóru z Wisły i zespołu The Future. Ks. Marek Michalik codziennie zachęcał nas do bliskiej relacji z Panem Jezusem, a dr Andrzej Kluczyński przybliżył nam życie i postać proroka Jeremiasza. Można też było wziąć udział w konkursie ze znajomości Ewangelii Marka, w którym nagrodą główną był weekend dla dwojga w pensjonacie „Księżówka” w Wiśle. Dziękujemy za wsparcie parafii Wisła Centrum i Parafii Gliwice.
 
 

Obóz polsko-Amerykański to jeszcze jedna propozycja, skierowana tym razem do dzieci z odległego od Węgrowa o 50 kilometrów Korczewa. Dzięki współpracy z grupą młodych Amerykanów za pośrednictwem Centrum Misji i Ewangelizacji dzieci z tej małej wioski już po raz drugi mogły atrakcyjnie spędzić część swoich wakacji . Poznając historie biblijne mogły jednocześnie w ciekawy sposób uczyć się języka angielskiego. W zajęciach tych wzięło udział 40 dzieci, w tym jedno należy do naszej parafii.
 
 
 
 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji i prowadzeniu wakacyjnych spotkań.

 
 
AW