english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zadziwiające metamorfozy

Sondażem znajomości programów typu „Ekstremalne metamorfozy” rozpoczęła się pierwsze spotkanie ewangelizacyjne tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Ks. Leszek Czyż, ewangelista, i jak mogliśmy się dowiedzieć, założyciel nieistniejącego już chrześcijańskiego biura matrymonialnego „Wisełka” w Wiśle-Centrum, zainaugurował wczoraj cykl ewangelizacji poświęconych tematyce Ducha Świętego.
– Bardzo się cieszę, że właśnie taki temat, zawsze miałam wrażenie, że mówi się bardzo dużo o Panu Jezusie, a mało o Duchu – mówi Michalina, stała uczestniczka Tygodnia.

Skąd pomysł na temat?
– Poprosiła mnie pewna młoda osoba, która stwierdziła,  że ludzie bardziej boją się Ducha Świętego niż grzechu, bo o grzechu mówi się co niedzielę, a o Trzeciej Osobie Trójcy Świętej tylko raz w roku – tłumaczy ks. Czyż.
Uczestnicy, którzy pomimo deszczowej pogody zebrali się licznie w namiocie głównym, mogli usłyszeć historię „zadziwiających metamorfoz” uczniów, którzy w niesamowity sposób zmienili się z bojaźliwych dzieciaków w prawdziwych mężczyzn, odważnie składających świadectwo o Jezusie. Ewangelista przedstawił „pierwszych chrześcijańskich recydywistów”– Jana i Piotra, którzy kilkakrotnie zostali aresztowani za głoszenie Dobrej Nowiny.
– Temat był naprawdę świetny, myślę, że bardzo pomógł osobom, które chciałyby przeżyć duchową metamorfozę – opowiada Asia, licealistka.

Ksiądz Leszek zachęcał uczestników do odważnego świadczenia o Bogu na co dzień.
– Jaki użytek ma Bóg z twojego życia? –  zapytał na koniec wszystkich obecnych.
– Jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podobało, nie żałuję, że przyjechałam – podsumowuje Asia.
Uczestnicy kolejnych spotkań ewangelizacyjnych będą wraz z księdzem Leszkiem poruszać kamienie, latać z Duchem Świętym, odkopywać ukryte głęboko skarby oraz staną po jasnej stronie mocy.

Anna Jaroszewska

Spotkań ewangelizacyjnych można słuchać codziennie o 17.00 on-line, a po ich zakończeniu można, także on-line, porozmawiać z duszpasterzami.