english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ambasadorzy w Kościele Pokoju

Świdnica gościła dyplomatów

02.05.2016

Prezydenci, premierzy i królowie, także ci żyjący współcześnie, gościli w świdnickim Kościele Pokoju i zawsze wyrażali zachwyt dla niezwykłej, drewnianej świątyni. Do grona oczarowanych dołączyło kilkudziesięciu ambasadorów.


Ambasadorzy w Kościele Pokoju

Aż sześćdziesięciu pięciu ambasadorów z całego świata gościło dziś w Kościele Pokoju. - Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem tego, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, dlatego na pewno tu jeszcze wrócimy – zapewniali goście wychodząc z kościoła.


- Na przestrzeni wieków nasz kościół odwiedzali królowie, cesarze, ale tylu ambasadorów na raz jeszcze nie gościliśmy – powitał dyplomatów ks. bp Waldemar Pytel. – To miejsce chce być nie tylko oazą spokoju, ale i symbolem pokoju między ludźmi, między narodami. Mam nadzieję, że jesteście dobrymi posłańcami pokoju – dodał. Goście rozglądając się w skupieniu wysłuchali koncertu organowego w wykonaniu Macieja Batora.


Gospodarzami pobytu ambasadorów w naszym regionie są Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Obie te instytucje, planując trzydniowy (29.04.-01.05.) program wycieczki, postanowiły pokazać gościom to co najpiękniejsze na Dolnym Śląsku. Oprócz zwiedzania Wrocławia z Halą Stulecia i koncertem w Operze Wrocławskiej, dyplomaci podróżują także do miejsc mniej znanych, jak chociażby Kościół Pokoju w Świdnicy. Kończą swój pobyt na Dolnym Śląsku 1 maja zwiedzaniem kompleksu stawów rybnych w Dolinie Baryczy oraz degustacją karpia i dań kuchni regionalnej.