english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Amerykański chór w Wiśle

Europejska trasa Concordia University

30.05.2016

Chór z luterańskiego Uniwersytetu Concordia wystąpił w środę 18 maja w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła. 


Amerykański chór w Wiśle

Występ zorganizowany został przez Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Szczyrku i Wiśle w ramach europejskiej trasy koncertowej chóru z Saint Paul w stanie Minnesota.   

 
Chór składający się ze studentów i wykładowców amerykańskiego Concordia University zaprezentował szeroki repertuar łączący muzykę z różnych stron świata i różnych epok. Koncert podzielony był na trzy części: pierwsza oddawała cześć Ojcu, druga Zbawicielowi, natomiast trzecia Duchowi Świętemu.   
 
Chórzyści pod dyrekcją prof. Davida L. Mennicke’a wykonali m.in. „O si funi mungu”, „Praise to the Lord”, „Agnus Dei”, „ Auf Gott Allein Will Hoffen Ich”, a nawet polską kolędę „Lulajże Jezuniu”.   
 
Concordia University jest prywatną uczelnią związaną z Kościołem Luterańskim Synodu Missouri (LCMS). To konserwatywny Kościół luterański założony w 1847 r. przez niemieckich imigrantów. Obecnie ma ponad 2,3 mln członków w różnych częściach Stanów Zjednoczonych.   
 
Uczelnia kształci studentów na blisko 50 różnych kierunkach, w tym teologii, muzyce kościelnej, języku angielskim, historii, psychologii, a także na finansach, matematyce i zarządzaniu sportem. 
 
Fot. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczyrku