english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Boże Narodzenie ze Zwiastunem Ewangelickim

Zaproszenie do lektury

22.12.2013

W świątecznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” króluje tematyka bożonarodzeniowa.


Boże Narodzenie ze Zwiastunem Ewangelickim

Dostaliśmy od Boga Ojca wspaniały prezent – pisze ks.Michał Walukiewicz – ale czy bycie Bożym dzieckiem to tylko lista przywilejów? Odkłamcie święta, a staną się dla was źródłem szczęścia – zachęca ks. Marek Jerzy Uglorz, a ks. Jan Budura przekonuje, że na świąteczną atmosferę i ciepło rodem z Betlejem trzeba zapracować – ale to jest miła praca. 

 

O stajenkach i szopkach jako sposobie wyrażania religijności pisze Bogdan Zeler, a diakon Małgorzata Gaś bada tajemnicę pobożności.

 

O ewangelikach na antypodach, którzy do Ziemi Kangura i Strusia wyemigrowali najpierw spod Zielonej Góry, opowiada ks. Kazimierz Jaworski, który swą służbę do emerytury pełnił w obchodzącym 175. rocznicę istnienia Kościele luterańskim w Australii.

 

Jak zawsze dwa stałe cykle: w pierwszym, związanym z jubileuszem 500 lat Reformacji, o kazaniu i sakramentach pisze Jerzy Sojka, w drugim, powrót Mojżesza do Egiptu opisuje Dominik Nowak.
Wśród wydarzeń sporo miejsca poświecono przeżywaniu adwentu w Kościele i parafiach, zwracając uwagę m.in. na nową akcję ustrońskiej parafii Świadomy adwent. Warto też przeczytać o zakończonym właśnie projekcie edukacyjnym krakowskiej parafii pt. Dziedzictwo ignorowane. Ponadto niedawny szczyt klimatyczny ONZ-u podsumowuje w kontekście religijnym Michał Karski.  

 

Dla każdego czytelnika wydania papierowego tradycyjny, lubiany prezent – planszowy kalendarz na rok 2014. Nowy rok to nowe wyzwania – wskazuje na potrzebę refleksji biskup Kościoła Jerzy Samiec, życząc czytelnikom odwagi w ich podejmowaniu.
 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty, nie tylkona papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf do czytania na ekranie monitora lub tableta. Szczegóły, jak to zrobić: www.zwiastun.pl zakładka e-prenumerata oraz ZE 2014.