english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czapki i nabożeństwo przed olimipadą w Soczi

Kolejna inicjatywa ks. Jana Byrta - ciąg dalszy

03.01.2014

 

Dnia 7 lutego rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z tej okazji parafia w Szczyrku zaprasza do swego kościoła na niedzielę, 9 lutego na nabożeństwo ekumeniczne. - Chcemy się wspólnie modlić o pokój i miłość Bożą na świecie oraz o uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców na olimpiadzie w Soczi - zaprasza ks. Jan Byrt.


Czapki i nabożeństwo przed olimipadą w Soczi

Z okazji igrzysk i nabożeństwa ekumenicznego ks. Jan Byrt postanowił zebrać charakterystyczne zimowe czapki, które mają przypominać idee szlachetnej rywalizacji sportowej. Chcemy - mówi ks. J. Byrt - aby dzieci nosiły te nakrycia głowy podczas trwania Olimpiady oraz w czasie całej tegorocznej zimy. Będziemy też ich prosić, aby w modlitwach mieli naszych zawodników, pokój i wspaniałą rywalizację olimpijską. 

 

- Pierwszą osobę, którą poprosiliśmy o czapkę jest skoczek Piotr Żyła. Piotr już nam takie czapki dostarczył, początek został więc zrobiony. Poprosiliśmy też o czapki przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, działaczy sportowych i wielu różnych ludzi, którzy lubią zimowe sporty. Z burmistrzów odpowiedziała dzisiaj już pani wójt Istebnej, Danuta Rabin. Jej czapki już są do odbioru - mówi ks. Jan Byrt, pomysłodawca akcji.

 

Kolejnym ofiarodawcą był Adam Małysz, następnym Burmistrz Wisły, wójt Brennej i Starosta Powiatu Bielskiego, Andrzej Płonka. Czapki dostarczyło również parafia ewangelicka w Katowicach, której przedstawicielka - Bożena Polak - dowiozła do Szczyrku aż 50 czapek.

 

Parafia w Szczyrku zachęca kolejne osoby do ofiarowania zimowych czapek i zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne z okazji rozpoczęcia olimipady w Soczi, które odbędzie się kościele ewangelickim w Szczyrku 9 lutego o godz 11.00.

 

ks. Jan Byrt