english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalne pożegnanie wakacji

Katowice: nie bój sie trudnych zadań...

03.09.2012

W sobotę, 1 września 2012 roku w Katowicach odbyło się diecezjalne pożegnanie wakacji. Organizatorzy - diecezjalna komisja wychowania chrześcijańskiego i katowicka parafia, przygotowali różnoraki program. Spotkanie rozpoczęło się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego od wspólnego śpiewu, powitania przez zwierzchnika diecezji bp. Tadeusza Szurmana i głównego wykładu ks. Dariusza Dawida. Mówił on o różnych obawach, które mają mniejsi i więksi oraz o tym, że nie musimy się obawiać trudnych zadań, które stoją przed nami, także na początku nowego roku szkolnego.


Diecezjalne pożegnanie wakacji

Poza kościołem spotkanie kilkuset dzieci - młodszych oraz starszych, a także niepełnosprawnych - z różnych parafii Diecezji Katowickiej wraz z towarzyszącymi im rodzicami, duszpasterzami i opiekunami, odbywało się w ogrodach parafialnych (większość czasu dopisywała pogoda), salkach parafialnych i w teatrze Ateneum. Tam uczestnicy spotkania w dwóch grupach obejrzeli przedstawienie "Jak pingwiny Arką popłynęły".
 
Przed kościołem nie zabrakło też katowickich strażaków, którzy zaprezentowali swój nowoczesny wóz i umiejętności. A dla wszystkich przygotowano warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne, gry i zabawy, ścianę wspinaczkową, zjeżdżalnię oraz konkurencje sportowe. Dla ciała były też ciasta, napoje, a na koniec obiad.Przed kościołem nie zabrakło też katowickich strażaków, którzy zaprezentowali swój nowoczesny wóz i umiejętności. A dla wszystkich przygotowano warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne, gry i zabawy, ścianę wspinaczkową, zjeżdżalnię oraz konkurencje sportowe. Dla ciała były też ciasta, napoje, a na koniec obiad.
 
Końcowy akcent pożegnania wakacji odbył się w kościele. Modlitwa i wspólna pieśń "Zwiąż, Panie, razem nas", zaśpiewana w wielkim kręgu połączonych rąk, zakończyła diecezjalne spotkanie dzieci i rodziców.
 
Spotkanie było dofinansowane przez Urząd Miasta w Katowicach.