english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koncert z okazji dnia św. Łucji

W Warszawie ponownie zabrzmiała pieśń św. Łucji

15.12.2016

Pieśń św. Łucji po raz trzeci rozbrzmiała w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas koncertu Young Cathedral Voices pod dyr. Margarety Raab z partnerskiej Katedry w Uppsali.


Koncert z okazji dnia św. Łucji

Dzięki wieloletniej współpracy między Parafią Świętej Trójcy w Warszawie a Parafią Katedralną w Uppsali, a także dzięki wsparciu Ambasady Królestwa Szwecji w Polsce udało się po raz trzeci zorganizować koncert z okazji szwedzkiego Dnia św. Łucji, na który tłumnie przybyli mieszkańcy Warszawy.
 
Gości przywitał proboszcz Parafii ks. Piotr Gaś oraz Inga Eriksson Fogh, ambasador Szwecji w Polsce. Koncert rozpoczął się od pieśni adwentowych Chóru Vox Gaudii Parafii Świętej Trójcy pod dyr. Zuzanny Kuźniak.
 
Podobnie jak w minionym roku, Young Cathedral Voices rozpoczął swój koncert z drugiego piętra kościoła, a po improwizacji organowej Andrew Canninga (Uppsala), rozpoczął się tradycyjny pochód św. Łucji. Młodzi artyści ze Szwecji, którzy w październiku śpiewali podczas historycznego Święta Reformacji z udziałem władz Światowej Federacji Luterańskiej i papieża Franciszka, zaprezentowali pieśni adwentowe i świąteczne. Występ w kościele Świętej Trójcy był jednym z pięciu koncertów w Warszawie, ale jedynym otwartym dla szerokiej publiczności.
Po ostatniej pieśni zebrani zmówili wspólnie Ojcze nasz, a ks. Piotr Gaś udzielił błogosławieństwa.
 
Koncert mógł się odbyć dzięki sponsorom – Ikei, Nordea, Saab i Volvo. 

Cały koncert można było śledzić online podczas transmisji na żywo na portalu społecznościowym Facebook, fragmenty można również odtworzyć na Youtube.
 
 
zdjęcia: Urszula Kajdanowska