english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ks. Kornel Undas Mikołowianinem Roku 2016

Proboszcz z Mikołowa wyróżniony

27.02.2017

W dniu 25 lutego br. podczas uroczystej 20. gali w hali MOSiR-u w Mikołowie uhonorowano ks. proboszcza Kornela Undasa statuetką Mikołowianina Roku 2016 w kategorii Społecznik Roku. Laudację wygłosił prowadzący galę, a statuetkę - rycerza wręczył przewodniczący Rady Miasta Mikołów Michał Rupik.


Ks. Kornel Undas Mikołowianinem Roku 2016

To prestiżowe wyróżnienie kapituła przyznaje osobie, która poprzez swoje działanie szczególnie przyczyniła się do rozwoju i promocji miasta Mikołowa.

 

Ks. Kornel Undas otrzymał wyróżnienie w uznaniu za szczególną dbałość i wrażliwość na sprawy społeczne oraz pielęgnowanie historii miasta Mikołowa oraz naszej parafii. W ciągu 13 lat pracy w Mikołowie dał się poznać jako dobry  kaznodzieja i doskonały organizator. Jest człowiekiem otwartym, zaangażowanym w życie naszej społeczności oraz propagującym zasady protestantyzmu i promującym naszą parafię na zewnątrz.

 

Cieszymy się, że osoba księdza została doceniona. Jako parafianie gratulujemy i życzymy niesłabnącej aktywności, zapału i inspiracji do dalszych działań. Ale najbardziej życzymy błogosławieństwa Bożego, bez którego człowiek nic nie może uczynić.

 

Tak wyjątkowe wyróżnienie wpisuje się w obchody 500 lecia Reformacji, stąd przyjmujemy je również jako wyraz uznania i dostrzeżenia całej społeczności ewangelickiej.  

                                                                          

IMK 

fot. Andrzej Fijałkowski