english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Odwieczne pytania

Przypomina nowy Zwiastun Ewangelicki

30.11.2014

Gdy myślimy o setkach milionów lat istnienia świata, możemy mieć poczucie własnej małości. Pociechę jednak znajdujemy w Bogu– pisze bp Ryszard Bogusz, rozważając słowa apostoła Piotra (2 P 3,8-10)  przypadające na tegoroczną Niedzielę Wieczności, a zapisane w książce Z Biblią na co dzień.


Odwieczne pytania

Ten okres roku kościelnego sprzyja myśleniu o rzeczach ostatecznych. W „Zwiastunie Ewangelickim” 22/2014 o tym, że żałoba i smutek po śmierci bliskiej osoby to proces długotrwały, ale jest on też okazją do przyjęcia Bożej pociechy, pisze ks. Leszek Czyż. Z kolei Henryk Dominik w swoim felietonie cytuje szwajcarskiego teologa Karola Bartha, który przypomina, że kropla wieczności waży więcej, niż całe morze czasu. O miejscu wiecznego spoczynku zasłużonych bielszczan, a także o tym, jak przywrócić zabytkowy,180-letni cmentarz do życia, pisze Magdalena Legendź.

 

Robił na mnie piorunujące wrażenie. On dotyka odwiecznych pytań o to, co będzie po śmierci – tak ks. Karol Macura mówio obrazie Wyspa umarłych A. Böcklina w rozmowie z Magdaleną Legendź na temat duchowego pierwiastka sztuki oraz jej wpływie na doświadczenie religijne.

 

Ponadto relacje z obchodów czterech i pół wieku ewangelicyzmu na Lubelszczyźnie, jubileuszy ordynacji oraz ewangelickich wystawach, koncertach i prelekcjach w Sosnowcu i Bielsku-Białej.


Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf.  Cena prenumeraty rocznej i półrocznej na rok 2015 pozostaje  taka sama. Szczegóły na stronie 24. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.