english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Olimpijskie nabożeństwo w Szczyrku

Pamiątkowe koszulki do wygrania!

03.08.2012

W niedzielę, 29 lipca 2012 roku w kościele ewangelickim w Szczyrku Salmopolu odbyło się nabożeństwo z okazji rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 


W ostatnim czasie organizator nabożeństwa, ks. Jan Byrt zbierał koszulki pod hasłem "Ubierzmy Bożą reprezentację na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012" oraz gwizdki zgodnie z zawołaniem: "Zagwiżdżmy ze Szczyrku naszej reprezentacji przed pierwszym gwizdkiem w Londynie.

Koszulki przekazali m.in. premier Donald Tusk, b. premier Jerzy Buzek, eurodeputowani, posłowie, prezez Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wojewoda śląski, starostowie powiatów bielskiego i cieszyńskiego, prezydenci i burmistrzowie miast.
 
W czasie nabożeństwa modlono się o pokój i sportową rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Na nabożeństwie był obecny m.in. były olimpijczyk Marian Kasprzyk, dwukrotny medalista olimpijski - z 1960 w Rzymie (brąz) i 1964 (złoto) w Tokio. Mistrz olimijski podzielił się swoimi sportowymi wspomnieniami i świadectwem życia z Bogiem. 
Podczas nabożeństwa odbył się też mały konkurs na temat wiedzy o igrzyskach oraz rozdano dzieciom zebrane nagrody - prezenty: koszulki i gwizdki. "Zagwizdano" też przed kościołem dla polskiej reprezentacji w siatkówce.
 
 
***
 
Ks. Jan Byrt postanowił również przeznaczyć trzy pamiątkowe koszulki dla internetowych czytelników. Trzy pierwsze osoby, które wyślą prawidłową odpowiedź na poniższe pytanie, otrzymają pamiątkową koszulkę. Liczy się kolejność odpowiedzi. Kto pierwszym, ten lepszy.
 
Oto i pytanie:
 
Jakie kontynenty symbolizuję poszczególne kolory olimpijskich kółek?
 
Odpowiedzi należy przesłać na adres: salmopol@wp.pl