english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Podopieczni domów samopomocy w Mikołajkach

Doroczny zjazd integracyjny

24.06.2013

W dniu 11 czerwca po raz ósmy na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach odbył się Wojewódzki Integracyjny Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy. Jak co roku patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda Marian Podziewski.


Podopieczni domów samopomocy w Mikołajkach

W imprezie wzięło udział około 180 uczestników z całego województwa warmińsko – mazurskiego. W tym roku hasło zjazdu brzmiało „W zdrowym ciele, zdrowy duch” i miało promować zdrowy tryb życia. Zjazd był zorganizowany w celu integracji ludzi niepełnosprawnych, skupionych w środowiskowych domach samopomocy, działających na terenie całego województwa. W zjeździe brały udział ośrodki z Ełku, Giżycka, Suszu, Szczytna, Elbląga, Pisza, Mrągowa, Ukty, Górowa Iławeckiego, Kowali Oleckich, Nidzicy, Wolnicy, Nowej Wsi Ełckiej i oczywiście z Mikołajek.

 

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości, każdy dom uczestniczący w spotkaniu zaprezentował się, nawiązując do hasła zjazdu. Każdy ośrodek wykazał się ciekawymi pomysłami i doborem strojów. Każdego roku prezentacje są coraz ciekawsze i widać wielkie zaangażowanie tych, którzy je przygotowali i przedstawili.

 
Kolejnym punktem programu był konkurs „Master Chef”, w którym każdy dom miał za zadanie wykonanie zdrowej sałatki z warzyw lub owoców. Jury konkursu składało się z kierowników ŚDS bądź zaproszonych gości. Mieli oni trudności, aby wybrać najlepszą potrawę, ponieważ wszystkie sałatki były smaczne i pięknie udekorowane. Pierwsze miejsce zdobył ŚDS z Pisza, drugie miejsce Mrągowo zaś trzecie Szczytno.

 

Następna konkurencja to konkurs plastyczny pod hasłem „Moje ciało moje zdrowie”. Również w tej konkurencji uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością zaskakując tym samym organizatorów. Najwyżej ocenione zostały prace z Wolnicy, Mrągowa i Pisza.

 

W przerwie obiadowej każdy mógł odpocząć i porozmawiać oraz nawiązać nowe kontakty. Popołudnie przebiegło bardzo ciekawie, gdyż mogliśmy zobaczyć uczestników przebranych za warzywa i owoce. Stroje, które zostały zaprezentowane w konkursie „Sałatkowy pokaz Mody” wszystkich bardzo rozbawiły. Każdy dom miał za zadanie zaprezentować na czerwonym dywanie strój nawiązujący do hasła „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zobaczyliśmy uczestników przebranych za dynię, cebulę czy truskawkę. W tej konkurencji zwyciężył strój – słoik z ogórkami przygotowany przez ŚDS z Giżycka , drugie miejsce to Cebula z Ełku oraz Winogrono z Wolnicy. Następnie wszyscy mogli się poruszać przy gimnastyce.

 
Kolejnym punktem programu było uroczyste rozdanie dyplomów i nagród. Każdy dom otrzymał również na pamiątkę drewnianego bociana, wykonanego w pracowni stolarskiej. Następnie wszyscy udali się na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Popołudniu odbyła się zabawa dyskotekowa, gdzie wszyscy się integrowali podczas rożnego typu zabaw i konkursów przy przebojach starych i nowych, a w przerwie w ramach kolacji zjedli przysmaki z grilla.

 
Po uśmiechu i zadowoleniu widocznym na twarzach uczestników widzimy, że warto było zorganizować zjazd. Daje nam to satysfakcję, radość chęć do dalszej pracy.

 
Pragniemy podziękować wszystkim osobom i firmom, które brały udział w organizacji zjazdu: Wojewodzie Warmińsko Mazurskiemu Marianowi Podziewskiemu za patronat, szczególne podziękowania dla Banku Spółdzielczego oddział w Mikołajkach za wsparcie finansowe, dla Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach za scenę i namiot. Podziękowania również dla Parafii Św. Mikołaja na ręce ks. Andrzeja Bryga oraz dla strażaków z OSP w Mikołajkach za udostępnienie i ustawienie namiotu. Bardzo wielkie podziękowania za nagłośnienie dla firmy BART TO SOUND Bartosza Grabowskiego. Dziękujemy licznym sponsorom i darczyńcom m.in. dyrekcji Hotelu „Amax”, Hotelu Gołębiewski, Hurtowni papierniczej „Magnus” w Mikołajkach i wielu innym.

Dzięki wsparciu nasz zjazd mógł się odbyć. Podziękowania kieruję również do pracowników naszego Ośrodka - dziękuję za zaangażowanie za pomysły i kreatywność.
 

Cieszy to, że znalazło się sporo chętnych do współpracy z nami, dzięki którym impreza mogła się odbyć w takim wymiarze.
 

Do zobaczenia za rok!!!!

 

Edyta Juroszek