english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Prezydent, wiślanie i skocznie

Parafia w Wiśle dla sportu - podziękowania Prezydenta RP

27.04.2015

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką odwiedzili Wisłę. Burmistrz Miasta Tomasz Bujok do grona witających prezydencką parę zaprosił proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle, ks. Waldemara Szajthauera. Powodem było zwiedzanie zmodernizowanego kompleksu małych skoczni narciarskich K10, K20 i K40, który powstaje na terenie należącym do wiślańskiej parafii. 


Prezydent, wiślanie i skocznie

Parafia w Wiśle udostępniła ten teren na okres 25 lat, mając na względzie dobro młodzieży, która zafascynowana postawą Adama Małysza pragnie iść w ślady Mmstrza. To tutaj - jeszcze na starym obiekcie, skoczniach K40, K23 oraz K17 wzniesionych na początku lat 60. ub. stulecia - swoje pierwsze kroki pod okiem Jana Szturca stawiali Adam Małysz czy Piotr Żyła. Orzeł z Wisły razem z Apoloniuszem Tajnerem był tym, który jako pierwszy prosił Prezydenta Bronisława Komorowskiego o pomoc w doprowadzeniu do modernizacji tego obiektu sportowego. 

 

Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji oraz życzliwości grona wielu osób ten obiekt sportowy juz w maju zostanie oddany do użytku. Pan Prezydent dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania, na spotkaniu w Urzędzie Miasta, podziękował także Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle podkreślając, że dziś po raz pierwszy dowiedział się, że obiekt powstał na terenie udostępnionym przez parafię.

 

Prezentacje multimedialną z przebiegu prac modernizacyjnych małych skoczni narciarskich przedstawił Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok.

 

Prezydencka Para spotkała się także z mieszkańcami Wisły.