english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sezon motocyklowy rozpoczęty

Z Bożym błogosławieństwem na drogach

28.04.2013

Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę, 29 kwietnia motocykliści zjechali na ekumeniczne nabożeństwo do parafii ewangelickiej w Szczyrku.


Sezon motocyklowy rozpoczęty

Przyjechali z wielu miejscowości województwa śląskiego. Niektórzy musieli jechać w deszczu... Ekumeniczne nabożeństwo poprowadzili ks. Jan Byrt i ks. Henryk Mach.
 

Do kościoła dotarł między innymi burmistrz miasta Szczyrk, Wojciech Bydliński. Przyjechał na 35-letniej "Gazeli" i w czasie nabożeństwa pozdrowił wszystkich jego uczestników. Motocykliści zaprezentowali też w kościele swoje działania w ramach różnych akcji - w domach dziecka, w służbie zdrowia (krwiodawstwo) i w misji więziennej. Śpiewem służyła Małgorzata Rymorz z Bładnic.

 

W czasie nabożeństwa został przekazany specjalny dar motocyklistów z Berlina - kielich komunijny. Jest to już 7 kielich w parafialnej kolekcji. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem motocyklistów na wszystkie ich drogi.

 

Po nabożeństwie odbyło się jeszcze spotkanie przy stołach, a następnie najwytrwalsi motocykliści wspólnie wyruszali na trasę tzw. Pętlą Beskidzką.

 

Sezon dla motocyklistów "po chrześcijańsku" rozpoczęty!