english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wisła zdominowała olimpiadę

XIV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży

30.01.2017

Za nami XIV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej organizowana przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wiśle Jaworniku. 


Wisła zdominowała olimpiadę

Olimpiada rozpoczęła się od spotkania inauguracyjnego w piątek 27 stycznia 2017 r. w Wiśle Jaworniku. Przemówienia otwierające zawody wygłosili ks. Zdzisław Sztwiertnia, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Jaworniku oraz bp dr Adrian Korczago, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej.  

 
Śpiew poprowadził zespół Cześć z Malinki, a rozważanie na temat roli sportu w życiu wierzącego człowieka wygłosił ks. Marcin Konieczny, ogólnopolski duszpasterz młodzieżowy. Następnie organizatorzy zaprosili uczestników na ognisko integracyjne.     
 
W kolejnym dniu rozpoczęła się rywalizacja sportowa w dwóch konkurencjach: slalom narciarski i snowboard. Na liście zgłoszeń widniało ponad 200 osób, które ścigały się na trasie na Złotym Groniu w Istebnej.   
 
Narciarze zostali podzieleni na 10 grup wiekowych - w dwóch ostatnich startowali najstarsi uczestnicy, w tym burmistrz Wisły Tomasz Bujok.      
 
W niedzielę odbyły się jeszcze zawody w konkurencjach biegowych, zorganizowane w ośrodku na Jonidle w Wiśle. Po zakończeniu biegów odbyło się oficjalne zamknięcie olimpiady.     
 
W tym roku w klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjna okazała się Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Głębcach, która pokonała inne wiślańskie parafie: Centrum, Czarne, Jawornik i Malinkę. Głębce były najlepsze we wszystkich konkurencjach oprócz snowboardu, w którym najwięcej punktów zdobył Jawornik. W klasyfikacji punktowej znalazło się w sumie 12 parafii.   
 
ZOBACZ WYNIKI ZAWODÓW >>>  
 
fot. fotobrodacki.pl