english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

20-lecie ordynacji w Wiśle

Dokładnie 3 lipca 2008 r. dwaj księża Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, to jest bp gen. bryg. Ryszard Borski - Ewangelicki Biskup Wojskowy oraz ks. Jan Byrt - proboszcz pomocniczy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej - obchodzili 20-lecie swojej ordynacji na księży Kościoła luterańskiego.
 

 
Rocznicę swojej ordynacji Jubilaci postanowili zaakcentować w dziękczynnej modlitwie za Boże prowadzenie i błogosławieństwo podczas dwudziestoletniej służby na niwie Kościoła,  służbą w nabożeństwie, do której zostali m.in. zostali powołani. Dlatego też 6 lipca br. odprawili wspólnie niedzielne, dziękczynne nabożeństwa w Kościele Ewangelicko - Augsburskim ap. Piotra i Pawła w Wiśle, w którym byli ordynowani przez ówczesnego zwierzchnika Kościoła bpa Janusza Narzyńskiego.
 

 
Rozpoczynając ranne nabożeństwo miejscowy proboszcz ks. Waldemar Szajthauer odczytał treść laudacji adresowanej do Księży Jubilatów, którą przesłał zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Janusz Jagucki. Ksiądz prob. Waldemar Szajthauer wraz z kuratorem parafii w Wiśle, Leszkiem Podżorskim przekazali Jubilatom - w imieniu wiślańskiego zboru - słowa pozdrowień oraz życzeń.
 
Główne nabożeństwo było nabożeństwo spowiednio-komunijnym, do której przystąpili Jubilaci, ich rodziny oraz wiślańscy parafianie.
 
Niechaj łaskawy i miłosierny Bóg nadal błogosławi naszych drogich Jubilatów przez kolejne dni i lata w ich służbie dla Niego oraz dla drugiego człowieka.