english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nowy dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej

ks. Ireneusz Lukas, Dyrektor PREOd dnia 1 stycznia 2008 r. funkcję dyrektora biura Polskiej Rady Ekumenicznej objął ks. Ireneusz Lukas, duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Do końca minionego roku kalendarzowego, przez ponad 24 lata funkcję tę pełnił dyr. Andrzej Wójtowicz.
  
Ks. Ireneusz Lukas ukończył studia teologiczne w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studiował także teologię ewangelicką na Uniwersytetach w Bern w Szwajcarii, w Berlinie i Lipsku w Niemczech.
 
Po ordynacji na duchownego Kościoła luterańskiego w latach 1998 – 2003 pracował jako wikariusz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy w Warszawie. W roku 2003 ks. I. Lukas został wybrany na stanowisko Sekretarza Regionalnego Światowej Federacji Luterańskiej w regionie Europie Środkowej i Wschodniej z siedzibą w Bratysławie na Słowacji i funkcję tę pełnił przez trzy lata.
 
Od marca 2007 r. ks. Ireneusz Lukas był asystentem Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Ks. Lukas jest pracownikiem naukowym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w Katedrze Pedagogiki Religii. Do końca grudnia minionego roku był także duszpasterzem studentów luteran ChAT.