english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poświęcenie kościoła Zbawiciela w Działdowie

Patrz również:
Zdjęcia: Strona Diecezji Mazurskiej
Zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki
Relacja video - Zwiastun Ewangelicki
 
W sobotę 6 czerwca 2008 r. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Działdowie przeżywała pełną wdzięczności Bogu uroczystość poświęcenia nowego kościoła Zbawiciela. Na początku nabożeństwa gospodarz parafii ks. Waldemar Kurzawa powitał przed wejściem do kościoła uczestników tej szczególnej uroczystości, a później zgodnie z apostolskim zwyczajem nowy kościół i jego wyposażenie poświęcono Słowem Bożym i modlitwą. Biskup Kościoła bp Janusz Jagucki wypowiedział słowa z Psalmu 118 i po modlitwie oficjalnie otworzył jako pierwszy drzwi kościoła.
 

Kliknij, żeby zamknąć okienko...

Proboszcz ks. Waldemar Kurzawa przekazuje klucz bp. Januszowi Jaguckiemu
 
W liturgii poświęcenia kościoła wziął udział wraz z gospodarzem także biskup diecezjalny - bp Rudolf Bażanowski. W uroczystości wzięli też udział miedzy innymi przedstawiciele władz samorządowych województwa (wicemarszałek - Urszula Pasławska), starosta i burmistrzowie Działdowa i Lidzbarka Welskiego oraz Prezes Synodu - ks. Jerzy Samiec. Nie zabrakło również gości ekumenicznych - duchownych z Kościoła Rzymskokatolickiego, z partnerskiej Parafii Ewangelickiej z Holandii i duchownych ewangelickich z Wisły Jawornika, Warszawy i Diecezji Mazurskiej. Kazanie wygłosił Ksiądz Biskup Janusz Jagucki, który udzielił również błogosławieństwa na zakończenie nabożeństwa.
 

 
Podczas uroczystości śpiewały ewangelickie chóry z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i z parafii w Wiśle-Jaworniku.
 
Oby chwała Boża stale wypełniała ten nowy Dom Pański!
 
Zdjęcia: M. Kurzawa, ks. Jerzy Below
 
Więcej zdjęć:
Strona Diecezji Mazurskiej
Zwiastun Ewangelicki
 
Patrz również: Relacja video - Zwiastun Ewangelicki