Apel parafii w Sycowie

Drodzy Współwyznawcy!

Wobec wojny nie można pozostawać neutralnym. Nie można mówić „to nie moja sprawa”.

Tą drogą chcemy kolejny raz zwrócić się do Was wszystkich z gorącą prośbą o wspólne świadectwo naszej chrześcijańskiej wrażliwości. W trwającej w Ukrainie wojnie zostało zaatakowanych wiele miast i wsi. W ostatnich dniach obserwujemy nasilenie działań zbrojnych, również skierowanych przeciwko ludności cywilnej. Nasza pomoc dla mieszkańców Ukrainy jest więc teraz szczególnie potrzebna i pilna.

Dotychczas głównie staraliśmy się pomagać uchodźcom, którzy uciekając przed wojną znaleźli swoją przystań w naszym kraju. Tym nadal, w miarę potrzeby i możliwości, będziemy pomagać.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie wyszła z propozycją udzielenia bezpośredniej pomocy w Ukrainie i przygotowania transportu pomocy humanitarnej. Uważamy, że wobec tragedii, która dzieje się za naszą wschodnią granicą, nasz Kościół nie może stać obojętnie. Jako społeczność ewangelicka powinniśmy wszyscy razem połączyć siły, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona teraz najbardziej potrzebna.

Jako biskup Kościoła i prezes Diakonii gorąco apelujemy o solidarność z osobami poszkodowanymi przez działania wojenne w Ukrainie i wsparcie inicjatywy Parafii Syców.

Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym zakupione zostaną potrzebne produkty, które ks. Rafał Miller osobiście dostarczy do Charkowa i okolicznych wiosek, gdzie pomoc humanitarna dociera bardzo rzadko.

Ofiary pieniężne prosimy wpłacać bezpośrednio na subkonto Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Sycowie do 8 listopada 2022 r.

Wpłaty te zwolnione są ze składki kościelnej.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tej inicjatywy.

Dane do wpłat:

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie

ul. Oleśnicka 4, 56-500 Syców

Numer subkonta: 20 1090 2415 0000 0001 4768 4742

z dopiskiem „dla Ukrainy”

Biskup Jerzy Samiec

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Biskup Ryszard Bogusz

Prezes Diakonii Polskiej

Apel – wsparcie inicjatywy PEA Syców