Bieg apostoła Pawła

Bieg charytatywny

01.06.2019

Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli. (I Kor 9,24)
Te słowa zaczerpnięte z listu ap. Pawła do Koryntian stały się hasłem przewodnim pierwszej edycji charytatywnego „Biegu apostoła Pawła”.

 

Głównym organizatorem była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu przy wsparciu Open Doors – w służbie prześladowanym chrześcijanom, Miasta Ustroń, POMIARYCZASU.PL, Trans-Med Roik, Oficyny Wydawniczej Vocatio, OSP Ustroń-Lipowiec, Ustronianka.

W imprezie startowało 140 zawodników którzy czerpiąc siły z Bożego wsparcia pokonywali dystanse 2,5 ; 5 ; 10 km. Celem biegu było zebranie funduszy na dzieci w krajach i regionach, gdzie Kościół Jezusa Chrystusa jest prześladowany.

Dzieci chrześcijan często doświadczają tam wykluczenia i dyskryminacji. Szczególnie w szkole są maltretowane, wyśmiewane, grozi się im oraz stosuje przemoc fizyczną (więcej informacji w filmie).

Wierzymy, że nasza pomoc coś zmieni, pokaże że nie są sami. Biegniemy dla nich i każdy nasz krok wypływa z miłości do Boga i drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę szlachetną inicjatywę, organizatorom, zawodnikom, kibicom, niech Bóg nam błogosławi i do zobaczenia za rok.

ks. Dariusz Lerch
zdjęcia: Gazeta Ustrońska (fot. Karolina Francuz)
więcej zdjęć i wyniki na www.ustron.luteranie.pl