Bóg nie zostawia nas samych

Ukazał się świąteczny numer Zwiastuna Ewangelickiego.

W świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 24/2018 Łukasz Barański przypomina, że Bóg nie zostawia człowieka samego, o czym świadczy historia znanej kolędy O błogosławiony, radością natchniony. Z kolei o tym, jak ważne jest dojrzewanie w wierze i w miłości do Boga pisze Iwona Holeksa.

Julia i Marcin Jacoby opowiadają, jak obchodzone są adwent i Boże Narodzenie w Korei, a Jan Wild przybliża adwentową pomorską tradycję, tzw. Quempas. Do zaufania Bogu i odkrywania nowych sposobów wyrażania wiary zachęca bp Adrian Korczago podsumowując Rok świadectwa Kościoła.

Wszystkim czytelnikom życzenia skupienia się na Jezusie i Słowie Bożym nie tylko w świąteczny czas, przekazujebiskup Kościoła Jerzy Samiec.

Ponadto stali felietoniści – ks. Jan Badura, który pisze o potrzebne bliskości z Bogiem i ludźmi oraz Henryk Dominik stawiający pytanie, czy nie zgubiliśmy gdzieś Jezusa, szukając sławy, władzy i ziemskich dóbr.

W cyklu Ewangelicy – Niepodległej o ważnych dla Kościoła i Polski postaciach ze wschodniej Wielkopolski pisze Jerzy Domasłowski.

Jak w każdym numerze – dodatek dla najmłodszych „Przyjaciel Dzieci”, w przystępny sposób wskazujący religijne i rodzinne wartości świętowania pamiątki Narodzenia Pańskiego.

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je  e-mejlem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie.

Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Zapraszamy do lektury.